Пригожин щодо публікації WP про його переговори з українською розвідкою: Хтось вирішив нахайпувати або товариші з Рубльовки вкинули

Про те, що Пригожин пропонував Україні дані про позиції військ РФ, якщо українське командування виведе своїх солдатів з околиць Бахмута, ЗМІ написали 14 травня
Скріншот: Пресс-служба Пригожина / Telegram
Євген Пригожин, засновник російської ПВК "Вагнер", яку у світі визнали злочинною організацією, спростував повідомлення про його нібито переговори в Африці з представниками ГУР Міноборони України наприкінці січня.

Аудіокоментар Пригожина 15 травня в Telegram опублікувала його пресслужба.

Про те, що Пригожин пропонував Україні дані про позиції військ РФ, якщо українське командування виведе своїх солдатів з околиць Бахмута Донецької області, The Washington Post написала 14 травня.

"Можу з упевненістю сказати, якщо вже серйозно: я в Африці не був щонайменше від початку конфлікту, а насправді ще за кілька місяців до початку "СВО" ("спеціальна воєнна операція", так у РФ називають війну проти України. "ГОРДОН"), тому зустрічатися там ні з ким фізично просто не міг, – запевнив Пригожин. – Звісно ж, на мене литимуть лайно стільки, скільки в них сил вистачить... Я думаю, що, найімовірніше, це чи хтось серед журналістів просто вирішив нахайпувати. Або товариші з Рубльовки, які свого часу продавали нафту ІДІЛ, тепер вирішили, що вони зроблять гарний інформаційний вкид".

Рубльовка – неофіційна назва території в Підмосков'ї, відомої маєтками колишньої та нинішньої російських еліт.

За даними української розвідки, у РФ "занадто багато сил, які хочуть його усунути".

Контекст:

За даними The Washington Post, Україна не погодилася на пропозицію Пригожина, що підтверджують і секретні документи Пентагону, які потрапили в мережу через платформу Discord. У Вашингтоні також не повірили таким намірам власника ПВК, розповів офіційний представник США.

У статті газети також опубліковано коментарі на цю тему президента України Володимира Зеленського, питання йому поставили під час інтерв'ю 1 травня. "Русская служба ВВС" стверджує, що газета спочатку опублікувала його відповіді, а потім видалила. Наразі підписникам знову доступна повна версія відповідей українського президента. Він не підтвердив даних із витоку, що ГУР веде переговори з Пригожиним, засумнівавшись у достовірності цих даних.

Представник ГУР Міноборони Андрій Юсов 15 травня не підтвердив і не спростував матеріалів The Washington Post, а запропонував шукати, кому вигідні такі публікації.