Природні катастрофи цього року завдали понад $170 млрд збитків
Майже третину від загальної суми збитків – $65 млрд – завдав ураган "Іда", який налетів на східну частину США наприкінці серпня. Спричинені тропічним штормом масштабні повені забрали життя щонайменше 95 людей, а ще 14 тис. були змушені покинути свої будинки й переїхати.
На другому місці за вартістю збитків опинилися повені в Західній Європі, які сталися в липні. Повені зачепили Німеччину, Францію, Нідерланди, Бельгію та Люксембург. Потоп, який призвів до загибелі 240 людей, коштував місцевій економіці $43 млрд.
Наступним в антирейтингу став зимовий шторм, який налетів на Техас у лютому. Екстремально низькі температури та сильна хуртовина призвели до загибелі 210 людей і завдали збитків у $23 млрд.
Також до списку руйнівних природних явищ 2021 року потрапили повені в Австралії, Китаї, Південному Судані та Канаді, тайфуни в Південно-Східній Азії, посухи в Африці та Південній Америці, а також теплові хвилі на північному заході Північної Америки.
У Christian Aid зазначили, що за 10 років спостережень збитки від кліматичних змін у всьому світі вшосте перевищили позначку $100 млрд. Аналітики вважають, що обсяг збитків цього року свідчить про те, що світова спільнота недостатньо активно протистоїть глобальному потеплінню. Дослідники закликали держави терміново скоротити викиди парникових газів у атмосферу і надати фінансову допомогу бідним країнам в адаптації до кліматичних змін.
Контекст:
У доповіді, яку 9 серпня опублікували на сайті міжурядової групи експертів зі зміни клімату, ідеться про те, що глобальне потепління на Землі, спричинене діяльністю людини, відбувається з безпрецедентною швидкістю і призводить до численних екстремальних погодних явищ на всій планеті.
2020 рік став безпрецедентним за екстремальними погодними й кліматичними катаклізмами, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у травні 2021 року. Він сказав, що людство рухається "до катастрофічного підвищення температури на 2,4 °C до кінця століття".