"І далі ходить самостійно". Члени Громадської наглядової комісії відвідали Навального
Члени Громадської наглядової комісії Владимирської області 27 березня побували в колонії №2, де тримають російського опозиційного політика Олексія Навального. Про це повідомив сайт Громадської палати РФ.
"Ми відвідали колонію і зустрілися з Олексієм Навальним для з'ясування проблем із його здоров'ям та організацією медичного обслуговування. Під час розмови ми з'ясували, що у нього болить нога. Він попросив посприяти в отриманні уколів диклофенаку для зняття больового синдрому. Водночас він і далі ходить самостійно. Інших побажань висловлено не було", – зазначив глава ГНК В'ячеслав Куликов.
За його словами, у медичних документах колонії заявку Навального на цей препарат зафіксовано.
"Ми попросили медиків звернути на це увагу й у разі потреби провести додаткове медичне обстеження", – сказав Куликов.
Адвокати Навального відвідали його у ВК-2 у місті Покров Владимирської області 25 березня. Адвокатка Ольга Михайлова розповіла, що у політика віднімає праву ногу, з ліків йому дають мазь і таблетки ібупрофену. Дружина Навального Юлія розповіла, що в адвокатів відібрали записку, в якій були вправи зі спеціальною гімнастикою, що полегшує біль.
Сам політик розповів, що у нього сильно болить спина, окремі ділянки правої ноги втратили чутливість, а медичної допомоги в колонії не надають.
"Коли етапували, я занепокоївся і почав уже щодня писати: "Алло, дуже боляче. Пустіть лікаря сюди або дайте ліки". Не дають. [...] Скарги беруть, але нічого не роблять. Тиждень тому оглянула мене тюремна лікарка і почала давати дві таблетки ібупрофену, але діагнозу я так і не знаю", – розповів він.
Навальний із серпня 2020 року проходив лікування й реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він летів із Томська в Москву, екстрено приземлився в Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку був у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня 2021 року. Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
20 лютого Бабушкінський суд Москви відмовився виконувати рішення ЄСПЛ звільнити Навального і визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 у місті Покров Владимирської області. Він зазначив, що російській тюремній системі вдалося його здивувати. "Не уявляв, що можна влаштувати справжній концтабір за 100 км від Москви", – написав політик.
Команда Навального вже оголосила про запуск "великої політичної кампанії" з його звільнення. Одним із заходів цієї кампанії стане проведення великого мітингу навесні. Точну дату його проведення організатори пообіцяли назвати, коли кількість очікуваних учасників сягне не менше ніж 0,5 млн осіб.