Протести в Мінську. Люди утворили на вулицях "живий ланцюг"

Протестувальники в Мінську утворили "живий ланцюг"
Фото: Дарья Бурякина / tut.by

У Мінську від меморіалу в Куропатах до в'язниці на вулиці Окрестіна люди утворили "живий ланцюг". До учасників акції підходили силовики і просили розійтися.

У Мінську ввечері 21 серпня люди утворили живий "Ланцюг покаяння" довжиною приблизно 13 км, щоб висловити протест проти застосування сили до мирних демонстрантів і солідарність із постраждалими. Про це повідомляють "Радые Свабода".

За задумом організаторів, "живий ланцюг" має простягнутися на понад 13 км від меморіалу в Куропатах до першого провулка вулиці Окрестіна, де розташований Центр ізоляції правопорушників. Сюди в масовому порядку привозили демонстрантів, затриманих після президентських виборів.


Фото: Ольга Шукайло / tut.by

Портал TUT.BY повідомив, що люди тримали в руках біло-червоно-білі прапори. Їм у відповідь сигналили автомобілі, що проїздили повз.

Фото: Вадим Замировский / tut.by

TUT.BY повідомив, що в багатьох місцях до учасників підходили силовики і просили розійтися, попереджаючи, що на них можуть скласти протокол за адміністративне порушення.

Відео: TUT.BY. Политика / YouTube

"БелаПАН" повідомив, що учасники акції стояли із плакатами, які засуджують насильство силовиків, дехто демонстративно тримав руки за головою, зображуючи арештантів.

У неділю, 23 серпня, анонсували заяву лідерів координаційної ради щодо передання влади в Білорусі. Білорусів закликали вийти на марш у центрі Мінська.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів, проте правозахисники та білоруські ЗМІ повідомляють про більшу кількість жертв. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. людей.

Лукашенко не згоден на умови опозиції, він заявив, що, доки його не вб'ють, інших виборів у країні не буде. Згодом він заявляв, що нові вибори в Білорусі можливі після ухвалення нової конституції.

17 серпня депутати Європарламенту відмовилися визнавати результати виборів президента Білорусі і заявили, що вважають Лукашенка персоною нон ґрата в Євросоюзі.