Путін доручив розпочати масову вакцинацію проти коронавірусу вакциною "Супутник V", у США називали її недопрацьованою
Президент Росії Володимир Путін 2 грудня доручив віцепрем'єр-міністерці країни Тетяні Голіковій наступного тижня розпочати вакцинацію росіян проти коронавірусу, повідомляє "Дождь".
За словами Путіна, найближчим часом у РФ вироблять 2 млн доз вакцини "Супутник V", розробленої в Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології імені Гамалії. Це дає змогу розпочати "якщо не масову, то масштабну" кампанію з вакцинації, сказав президент РФ.
Він заявив, що передусім у Росії будуть прищеплювати представників двох груп ризику – медиків і вчителів.
Голікова повідомила, що уряд РФ оцінив свої можливості і вважає, що масову вакцинацію можна розпочати у грудні.
За її словами, щеплення проти коронавірусу буде безплатним.
Про реєстрацію "першої у світі вакцини" проти коронавірусної інфекції – "Супутник V" ("Гам-КОВІД-Вак") – президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки.
Російська вакцина зазнала сильної критики, оскільки її було зареєстровано до проходження третьої фази клінічних випробувань. Як пише National Geographic, випробування третьої фази мають вирішальне значення для перевірки готовності вакцини до широкого поширення.
Путін сказав, що одна з його дочок зробила два щеплення і почувається нормально. Водночас сам російський президент не робив щеплення – як глава держави, він не може бути добровольцем у випробуванні вакцини, пояснював прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков.
Деякі російські науковці зазначали, що прискорений підхід до реєстрації вакцини суперечить науковим та етичним нормам розроблення ліків.
Російська вакцина є недопрацьованою, вважають у США.
У вересні в міністерстві охорони здоров'я РФ заявляли, що побічні ефекти виявилися "приблизно у 14%" волонтерів, щеплених "Супутник V" під час досліджень. У жовтні директор Національного дослідницького центру імені Гамалії Олександр Гінзбург повідомив про побічні ефекти у 15% учасників випробувань. Він розповів, що "деякі" добровольці, які брали участь у випробуваннях, захворіли на COVID-19.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я станом на 12 листопада, у світі 48 виробників вакцини проти COVID-19 є кандидатами на клінічну оцінку виробленої вакцини. Доклінічні випробування проводить 164 компанії.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.