Путін хоче здобути Нобелівську премію миру – Венедиктов
"Путін хоче бути нобелівським лауреатом миру, на мою думку. У будь-якому разі, Кремль хоче, щоб Путін був нобелівським лауреатом миру. [...] Будь-яку броню пробивають, як ми знаємо. У разі, якщо це вважають ефективним", – сказав він.
Головний редактор "Эха Москвы" зазначив, що це "питання інтеграції Росії".
"Світ інший. Узагалі світ прозоріший, більш взаємопов'язаний. І я думаю, що кремлівська верхівка це розуміє. Саме тому вона веде на переговори, вирішує питання переговорним процесом, коли не може – вирішує питання силовим. Ми це бачимо на прикладі України, чи Грузії, чи навіть Сирії. Але, загалом, РФ, її керівництво, постійно в переговорах. Каже: "Ми ж ваші, ми ж буржуїнські. Ми ж європейські. Дивіться, ось ми тут домовилися, і тут, і ось зараз ми з американцями домовлятимемося щодо Афганістану", – пояснив Венедиктов.
Він звернув увагу на те, що "Росія хоч і вдає із себе обложену фортецю, волночас насправді за дорученням команди Путіна чи Путіна веде переговори з американцями, з європейцями, з будь-ким".
Контекст:
Нобелівську премію миру щорічно надають особам й організаціям, які зробили видатний внесок у зміцнення миру. Вручають із 1901 року.
2021 року Нобелівський комітет одержав понад 300 заявок на премію миру. Імена номінантів й інформацію про них комітет премії не має права розголошувати протягом 50 років, але особи, які висувають кандидатів, можуть повідомити про це. Стало відомо, що на премію цього року висунули прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу й кронпринца Об'єднаних Арабських Еміратів Мухаммеда бен Заїда за підписання мирної угоди між країнами. Також номінантами стали лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська, російський опозиціонер Олексій Навальний, учасниця кампанії з боротьби зі зміною клімату Грета Тунберг, експрезидент США Дональд Трамп, Путін і рух Black Lives Matter.
Зрештою Нобелівську премію миру здобули російський журналіст Дмитро Муратов і філіппінсько-американська журналістка й письменниця Марія Ангеліта Ресса.