Путін і Ердоган помірялися рівнем антитіл до коронавірусу

Путін порадив Ердогану вакцинуватися "Супутником V"
Фото: EPA
Президент Росії Володимир Путін порадив турецькому колезі Реджепу Таїпу Ердогану під час наступної ревакцинації проти коронавірусу скористатися російським "Супутником". Трансляцію їхньої зустрічі в Сочі 29 вересня вів телеканал "Россия 24".

"У мене реально експеримент практично вийшов, сам на собі провів. Три десятки людей навколо мене захворіли, тому що пізно ревакцинувалися. Ад'ютант, із яким я цілий день пропрацював із ранку до вечора, захворів. А у мене титри високі, і мене, слава богу, пронесло", – заявив Путін.

На запитання про рівень антитіл президент РФ відповів, що у нього "десь 15–16". Глава Туреччини на це зауважив, що це низький рівень, і у нього самого титр антитіл був "понад 1100".

"Ні-ні, високий, вони якось по-різному це рахують. У мене був високий, і, незважаючи на те, що я з інфікованою людиною цілий день провів разом, я не захворів", – заперечив Путін.

Він також порадив Ердогану ревакцинуватися, "по-перше, своєчасно, по-друге, краще "Супутником V". Той у відповідь зауважив, що вже зробив щеплення американською вакциною Pfizer. "Тоді наступного разу", – сказав Путін.

Путін 14 вересня повідомив, що йде на самоізоляцію через випадки коронавірусу в його оточенні. В заходах, які було заплановано протягом тижня, він брав участь в онлайн-режимі.

У Кремлі після цього говорили, що результат тесту Путіна на коронавірус негативний і "президент абсолютно здоровий". 29 вересня, перед перемовинами з Ердоганом, у Кремлі оголосили про вихід Путіна із самоізоляції.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Вакцину "Супутник V" (реєстраційне найменування – "Гам-КОВІД-Вак") зареєстрували в Росії 11 серпня 2020 року. Президент Росії Володимир Путін стверджував, що вона є ефективною, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. За даними Російського фонду прямих інвестицій, станом на 27 вересня серпня цього року препарат "Супутник V" схвалили для використання в 70 країнах.

Вакцину "Супутник V" критикувала наукова спільнота, оскільки її зареєстрували до проходження третьої фази клінічних випробувань. У Росії заявляли про 95-відсоткову ефективність. У журналі The Lancet опублікували інформацію про ефективність на рівні 91,6%.

ВООЗ у середині вересня 2021 року зупинила сертифікацію російської вакцини проти COVID-19 "Супутник V", оскільки під час інспекції на одній із фабрик, яка становить частину виробництва вакцини, виявили, що ця фабрика "не відповідає новим правилам найкращої практики виробництва".