Путін, Пашинян й Алієв погодили заяву щодо конфлікту між Вірменією та Азербайджаном
"Підтвердили відданість неухильному дотриманню всіх зазначених домовленостей на користь комплексної нормалізації азербайджано-вірменських відносин, гарантування миру, стабільності, безпеки та сталого економічного розвитку Південного Кавказу", – ідеться в заяві.
У документі зазначено, що сторони докладатимуть додаткових зусиль, спрямованих на розв'язання завдань, включноз блоком гуманітарних питань.
Також вони домовилися "утримуватися від застосування сили або загрози її застосування, обговорювати і розв'язувати всі проблемні питання винятково на основі взаємного визнання суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів відповідно до Статуту ООН та Алма-Атинської декларації 1991 року".
Сторони збираються активно готуватися до укладання мирного договору між Вірменією та Азербайджаном. Росія планує "сприяти" цьому процесу.
Сторони проводили зустріч у російському Сочі.
Контекст:
Бойові дії на кордоні Вірменії та Азербайджану загострилися 13 вересня. Сторони звинуватили одна одну у вчиненні обстрілів.
Єреван звернувся до Росії, Ради Безпеки ООН та Організації Договору про колективну безпеку. Проте в ОДКБ заявили, що організація не збирається скеровувати військовий контингент на кордон Вірменії та Азербайджану. Пізніше в Азербайджані заявили, що "всі відповідні завдання та доручення виконано".
13 вересня Еммануель Макрон заявив, що Франція порушить питання конфлікту Вірменії та Азербайджану у Раді Безпеки ООН.
Секретар Ради безпеки Вірменії Вірмен Григорян заявив 15 вересня, що завдяки участі міжнародної спільноти вдалося досягти угоди між Вірменією та Азербайджаном про припинення вогню. Під час конфлікту обидві сторони заявили про понад 200 загиблих військовослужбовців.
У Вірменії висловили невдоволення реакцією ОДКБ на загострення конфлікту з Азербайджаном, наголосивши, що в Єревані робитимуть висновки. 18 вересня у Єревані відбулася акція протесту, учасники якої вимагали виходу Вірменії з ОДКБ.