Путін перевіряє, як далеко Трамп готовий зайти в тиску на ЄС у питанні зняття санкцій – Bloomberg

Кремль має продуману стратегію, спрямовану на те, щоб перевірити, наскільки далеко готовий зайти президент США Дональд Трамп у своєму тиску на Європу з метою пом'якшення санкцій проти країни-агресора РФ. Про це 28 березня пише Bloomberg із посиланням на джерела.
Агентство нагадало, що Росія вимагає під'єднання одного зі своїх найбільших держбанків – "Россельхозбанка" – до міжнародної системи обміну повідомленнями SWIFT як умову початку перемир'я в Чорному морі, укладеного за посередництва США. Джерела Bloomberg сказали, що нелегітимний президент РФ Володимир Путін має продуману стратегію: він хотів подивитися, чи сприйме взагалі Трамп цю ідею, а потім чи зможе він переконати Європу. Успіх зі SWIFT може призвести до поступового послаблення режиму санкцій загалом, повідомили джерела.
Без Європи зняти санкції з "Россельхозбанка" неможливо. ЄС контролює SWIFT, штаб-квартира якого розташована в Бельгії. "Успіх зі SWIFT може призвести до поступового послаблення режиму санкцій загалом", – написало агентство, посилаючись на джерела.
Держсекретар США Марко Рубіо визнав, що умови, які висунула РФ для перемир'я у Чорному морі, передбачають зняття санкцій Європейським союзом. Посадовці розглянуть, яку позицію займає Росія чи що вона просить натомість, а потім Трамп ухвалить рішення про наступний крок, сказав він.
Росія порушила питання про повторне під'єднання своїх банків до SWIFT на переговорах з офіційними особами США у столиці Саудівської Аравії Ер-Ріяді, і "американці поставилися до цього спокійно", заявив один із керівників російської делегації на переговорах Григорій Карасін.
Контекст:
Закриті переговори делегацій США та Росії відбулися в Ер-Ріяді 24 березня. Метою переговорів було "досягнення прогресу в забезпеченні широкого припинення вогню в Україні".
На переговорах зі США російська делегація висувала вимогу передати під контроль РФ усі території чотирьох областей України – Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської, повідомляє The Moscow Times із посиланням на джерела.
25 березня Кремль опублікував свою заяву за підсумками переговорів зі США в Ер-Ріяді. Москва погодилася на безпеку судноплавства у Чорному морі, вимагаючи зняття санкцій із "Россельхозбанка" й інших фінансових організацій, залучених до забезпечення операцій із міжнародної торгівлі продовольством (зокрема рибопродукцією) і добривами.
26 березня Financial Times повідомила, що Брюссель відхилив вимогу країни-агресора Росії зняти обмеження ЄС із головного сільськогосподарського банку в межах угоди про часткове припинення вогню.