Путін став найменш популярним світовим лідером – соцопитування

Путін втрачає популярність – і це ще Україна не увійшла до країн, де проводили опитування
Фото: EPA
Американська дослідницька організація Pew Research Center 22 червня опублікувала результати соціологічного дослідження, проведеного у 18 країнах світу, і дійшла висновку, що президент РФ Володимир Путін виявився 2022 року найменш популярним у світі політиком.

Лише 9% опитаних вважають, що президент країни-окупанта чинить правильно у світових справах. 90% так чи інакше не довіряють його політиці. Майже восьмеро з 10 (78%) опитаних узагалі не довіряють Путіну.

У Pew Research Center зазначають, що це максимальний показник неприйняття за всі 20 років проведення таких опитувань.

Рейтинг Путіна у світі стабільно знижувався останніми роками, кажуть дослідники. У 2022 році ці цифри сягнули рекордно низького рівня в усіх країнах, де є дані про тенденції.

Але навіть зараз, наприклад, у Німеччині діяльність російського лідера схвалює 14% респондентів, в Ізраїлі – 16%, у Греції – 27%. А Малайзія стала єдиною з 18 країн, де російському президентові довіряє більшість опитаних (59%).

Максимальний рейтинг недовіри до Путіна фіксують у Польщі (97%) та Швеції (95%). Лише 2% поляків підтримують дії президента Росії.

Скріншот: pewresearch.org

Загалом ставлення європейців до Путіна безпосередньо пов'язане з їхніми політичними поглядами, констатують дослідники. Ті, хто підтримує праві популістські партії, найчастіше впевнені у правильності дій Путіна. Наприклад, серед греків, які позитивно ставляться до партії "Грецьке рішення", 55% високо оцінюють політику Путіна.

Схожу картину фіксують серед прихильників правих популістських партій у Німеччині, Великобританії, Франції та Швеції, констатують у Pew Research Center. Водночас серед прихильників правих рухів у Європі рейтинг Путіна і обвалився різкіше. Наприклад, у Швеції Путіну довіряє 9% прихильників шведських демократів порівняно з 30% 2021 року.

Опитування було проведено у США, Канаді, Бельгії, Франції, Німеччині, Греції, Італії, Нідерландах, Польщі, Іспанії, Швеції, Великобританії, Ізраїлі, Австралії, Японії, Малайзії, Сінгапурі та Південній Кореї.

Контекст:

24 лютого Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" та "денацифікації" України.

Російські окупанти регулярно обстрілюють населені пункти України, руйнуючи цивільну інфраструктуру. РФ звинувачують у звірствах та воєнних злочинах на території України. Путін водночас регулярно робить заяви про те, що всі цілі російської "спецоперації" в Україні буде виконано.

Президент США Джо Байден 26 березня після зустрічі з українськими біженцями в Польщі назвав Путіна "м'ясником".