Путін заявив, що не вважає українців недружнім народом

Путін, розмірковуючи про "один народ", проводив аналогії з євреями і мордвою
Фото: kremlin.ru
Президент Росії Володимир Путін під час прямої лінії 30 червня заявив, що українці і росіяни – "один народ".

Так він відповів на запитання, чому Україну не внесли до списку недружніх країн.

"Україна не входить до списку недружніх країн, бо я не вважаю український народ недружнім. Я не вважаю, що український народ недружній. Українці і росіяни один народ", – сказав він, трансляцію веде РБК.

Путін провів аналогії з "несхожими" один на одного євреями. Він назвав тих. хто приїжджає з Африки до Ізраїлю, "чорненькими", а потім згадав про "корінний російський народ" мордву (фіно-угорський народ, який ділиться на два субетноси – мокша та ерзя).

"У нас мордва є народ. Там є ерзя, мокша. Усі вони вважають себе мордвинами. Говорять мовою однієї групи. Ерзя і мокша одне одного не розуміють. У них мови відрізняються більше, ніж російська та українська. Але вони цінують єдність. З кількох причин. По-перше, вони розумні і розуміють, що дроблення послаблює етнос", – додав він.

На думку Путіна, "російський народ хотіли роздробити". Він заявив, що напише "велику аналітичну статтю" про це, і висловив сподівання, що з її текстом ознайомляться в Україні.

Контекст:

Уряд РФ затвердив список недружніх країн 14 травня. У нього внесли США і Чехію.

Росія після силової блокади українських військових частин і незаконного референдуму 16 березня 2014 року окупував Крим. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу.

Одразу після анексії Криму 2014 року РФ почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти та докази.

За даними президента України Володимира Зеленського, за час конфлікту загинуло понад 14 тис. людей.