Путін заявив, що співпраця щодо Сирії з Парижем закінчилася, не розпочавшись
Президент Росії Володимир Путін заявив, що РФ хоче співпрацювати з Європою в боротьбі з тероризмом, однак цей процес іде дуже важко.
Росія готова співпрацювати з Європою щодо протидії тероризму, а чому це не виходить, треба питати у європейців. Про це заявив президент РФ Володимир Путін в інтерв'ю газеті Figaro після зустрічі з главою Франції Еммануелем Макроном у Версалі.
Путін запевнив, що Росія хоче співпрацювати з Європою, і він із трибуни ООН закликав об'єднати зусилля, але "це дуже складний процес".
За словами Путіна, після теракту в Парижі він домовився з на той момент президентом Франції Франсуа Олландом про конкретні дії проти терористів.
"До берегів Сирії підійшов авіаносець "Шарль де Голль". Потім Франсуа поїхав до Вашингтона, і все, "Шарль де Голль" розвернувся і пішов кудись у бік Суецького каналу. І реальне співробітництво у нас із Францією припинилося, не розпочавшись", – заявив він.
Президент РФ додав, що Франція бере участь у сирійських операціях у межах міжнародної коаліції під керівництвом США.
"Розберіться, хто там старший, хто не старший, у кого є якесь слово, хто на що претендує. Ми готові, ми відкриті до співпраці", – підкреслив він.
Путін також заявив, що говорив із Макроном щодо нібито використання силами Башара Асада хімічної зброї, і він запевнив французького лідера в тому, що треба жорстко реагувати на факти застосування такого озброєння, незалежно від того, хто це зробить. Водночас Путін додав, що доказів застосування хімічної зброї Асадом немає.
29 травня Макрон і Путін провели зустріч у Версалі. Макрон також провів переговори з главою сирійської опозиції.
Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди та інші сили. Значну частину Сирії контролюють бойовики ІДІЛ.
У вересні 2014 року операцію проти них почала коаліція на чолі зі США. У вересні 2015 року до конфлікту в Сирії приєдналася Росія. Водночас Франція приєдналася до коаліції в Сирії і завдала авіаудари по позиціях бойовиків "Ісламської держави".
27 квітня 2017 року міністерство закордонних справ Франції подало докази причетності армії президента Сирії Башара Асада до хімічної атаки в провінції Ідліб 4 квітня 2017 року.