Путін заявив, що збереження транзиту газу через Україну залежить від економічної доцільності
Газопровід "Північний потік – 2", який може вплинути на транзит газу через Україну, "завжди виводили" за межі політики, зазначив президент РФ Володимир Путін.
Транзит російського газу через Україну збережуть після відкриття газопроводу "Північний потік – 2", якщо це буде економічно вигідно. Про це в Сочі на спільній прес-конференції з канцлером Німеччини Ангелою Меркель заявив президент РФ Володимир Путін, якого цитує сайт Кремля.
"Хочу підкреслити, що постачання буде продовжено, якщо вони виявляться економічно обґрунтованими і доцільними для учасників економічної діяльності", – сказав він.
За словами президента, питання транзиту газу через Україну порушувала на переговорах Меркель.
"Ми завжди ставилися до цього проекту ("Північний потік – 2". – "ГОРДОН") як винятково економічного, як до проекту, яким завжди спочатку займалися суб'єкти господарювання, і завжди виводили це за межі будь-яких політичних процесів", – заявив Путін.
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Герхардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини дном Балтійського моря. Наразі газопровід "Північний потік" складається із двох ниток із пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна. "Газпром" почав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.
Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії та Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи.
Німеччина і Фінляндія дозволили будувати трубопровід на своїй території. Данія і Швеція – поки ні.
3 травня в німецькому Лубміні почали перші роботи з будівництва трубопроводу.
Меркель говорила, що необхідно зберегти транзит газу через Україну.
Контракт на транзит газу через Україну діє до кінця 2019 року.