Меркель заявила, що потрібно зберегти транзит газу через Україну
Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що передала російському президенту Володимиру Путіну стурбованість України з приводу будівництва "Північного потоку – 2".
Берлін бере до уваги позицію України та її стурбованість у зв'язку із будівництвом Росією газопроводу "Північний потік – 2". Про це канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила на спільній конференції із президентом України Петром Порошенком у Берліні 10 квітня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
Вона підкреслила, що важливо зберегти транзит газу через Україну.
"Ми взяли до уваги думку президента України з цього питання. Ми також обговорили цю ситуацію із президентом Росії (Володимиром Путіним, – "ГОРДОН".) і передали стурбованість України з приводу цього питання. Але все одно стоїть питання про те, що частина газу йтиме через українську територію", – зазначила канцлер Німеччини.
Меркель додала, що потрібно враховувати і політичну складову питання будівництва "Північного потоку – 2".
Проект "Північний потік – 2", очолюваний колишнім канцлером Німеччини Гергардом Шредером, передбачає будівництво двох ниток газопроводу сукупною потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік із Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Газопровід "Північний потік", який діє зараз, складається з двох ниток з пропускною здатністю 27,5 млрд м&³3; кожна. "Газпром" розпочав постачання першою ниткою газопроводу у 2012 році.
У грудні 2015 року президент Європейської ради Дональд Туск заявив, що проект другої черги газопроводу "Північний потік" не відповідає енергетичним правилам ЄС (Третьому енергетичному пакету) і підриває роль України як транзитера газу.
Влада України, Польщі, Латвії, Молдови, Литви, Угорщини, Румунії, Словаччини, Естонії і Чехії називає "Північний потік – 2" загрозою енергетичній безпеці Європи. При цьому Німеччина та Фінляндія дозволили будувати газопровід на своїй території.
3 квітня голова правління "Газпрому" Олексій Міллер попередив, що після запуску "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" транзит російського газу через Україну впаде в 10 разів.
5 квітня Верховна Рада України звернулася до міжнародної спільноти із закликом не допустити будівництва "Північного потоку – 2".