Путін запропонував повернути у використання в РФ слово "піонери"

Путін запропонував назвати учасників молодіжного руху "піонерами"
Фото: kremlin.ru

Президент країни-агресора Росії Володимир Путін запропонував "подумати" над тим, щоб повернути слово "піонер" стосовно учасників російського молодіжного руху. Про це він сказав під час наради уряду 19 квітня, стенограму опублікувала пресслужба Кремля.

Віцепрем'єр-міністерка Тетяна Голікова у своїй доповіді про підготовку до дитячого літнього відпочинку згадала про молодіжний рух "Движение первых", створений у Росії 2022 року. "Медуза" нагадала, що на першому з'їзді руху, який відбувся у грудні, вибрати його назву вдалося лише з третього разу. Переміг "Движение первых", а "Піонери" посіли лише четверте місце (загалом було п'ять варіантів).

На нараді після доповіді Голікової Путін перепитав, що таке "Движение первых".

"Це що таке? Це піонери, так?" – спитав президент країни-агресора.

Голікова погодилася, що "по-старому можна сказати так".

"По старому – по-новому, як було, так і є. Від цього нікуди не подітися. Цей термін, ця назва, на відміну від комсомолу – комуністична спілка молоді, – позбавлена якогось ідеологічного забарвлення. Подумайте над цим, будь ласка", – сказав Путін.

Голікова зазначила, що назву "Движение первых" діти обрали самі, але Путін наполіг, щоб вони ще раз "подумали" про слово "піонер".

Джерела "Медузи", близькі до політичного блоку адміністрації президента РФ, розповіли, що назву "Піонери" для молодіжної організації російська влада обговорювала ще навесні 2022 року, але тоді в Кремлі вирішили "не пов'язувати новий рух із минулим, із радянським".

"Але президентові це минуле подобається, а іншої назви, яку запам'ятовують, придумати так і не вдалося", – сказав співрозмовник видання.

Пропозицію Путіна активно коментують у соцмережах.

"Подобається, не подобається, а совок повертається", – написав у Twitter користувач із ніком Yalchin. 

"Я не зовсім зрозуміла, чому тільки піонери? Адже були ще й жовтянята, і комсомольці? У минуле – так у минуле на повну!" – зазначила "Случайная погрешность". 

"Ворог народу" вже повернули, "юнармійці" – повернули, "доноси" – знову улюблене заняття народу, піонери – на підході. Час закон про три колоски вводити і комбіди створювати!" – написав "Маньяк озера Комо". 

Контекст:

За часів СРСР існувала піонерська організація, куди приймали дітей віком від дев'яти до 14 років. Організація проіснувала з 1922-го до 1991 року. 

За даними опитування, яке у грудні 2021 року провів російський Фонд "Общественное мнение", майже дві третини росіян (62%) відчувають жаль через те, що наприкінці 1991 року Радянський Союз припинив своє існування. Найбільше через розпад СРСР жалкують росіяни віком 46–60 років (82%) та від 60 років (76%). Не відчуває жалю через розпад СРСР 21% росіян, 17% вагалися з відповіддю.