Путін завжди чекав на перехідний період у США, ЄС має посилити допомогу Києву – Бербок

Бербок закликала надати допомогу Україні якнайшвидше
Фото: EPA

Нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін скористається перехідним періодом у США, щоб посилити свою перевагу у війні проти України. Про це заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на конференції в Берліні 11 листопада, її цитує Le Monde.

Вона закликала європейців і Берлін без зволікання збільшити свою допомогу. За її словами, Європа не має часу чекати весни, оскільки Путін завжди чекав на період після виборів у США, коли обраний президент ще не обійняв посаду.

Усе, що Європа може надати для підтримки України, має бути мобілізовано зараз, заявила міністерка. Вона наголосила на потребі посилення протиповітряної оборони країни, яка перебуває у "вирішальній фазі" війни. Напередодні американських виборів на Київ було здійснено більше дронових атак, ніж будь-коли, і війна вийшла на новий рівень, підкреслила вона.

Бербок висловила сподівання, що Німеччина зможе збільшити свої бюджетні видатки на користь Києва, щоб хоча б покрити основні потреби української оборони, зокрема, щодо захисту від безпілотників.

Контекст:

Президентські вибори у США відбулися 5 листопада. Про свою перемогу кандидат від республіканців Дональд Трамп оголосив 6 листопада.

Трамп неодноразово говорив, що в разі обрання його главою держави закінчить війну Росії проти України до інавгурації в січні 2025 року (також він стверджував, що може домовитися про закінчення війни протягом доби). Водночас Трамп ніколи не деталізував свого плану, заявляючи лише, що досягне прямих переговорів між керівництвом РФ і України.

10 вересня під час дебатів між кандидатами в президенти Трамп сказав, що "закінчити війну в Україні – на користь Америки". Його опонентка, кандидатка від демократів Камала Гарріс тоді висловила думку, що Трамп просто планує "здатися".

WSJ із посиланням на три джерела в оточенні Трампа писала, що один із запропонованих йому планів передбачає зобов'язання Києва не вступати в НАТО протягом щонайменше 20 років. Натомість США продовжать постачати Україні озброєння для захисту від РФ. Такий договір передбачає фіксацію фактичної лінії фронту і згоду обох сторін на демілітаризовану зону на 800 миль (1287 км) із розміщенням там миротворців, але без участі військових США. Видання наголошувало, що Трамп ще не визначився зі стратегією щодо війни в Україні.