ПВК "Вагнер" продовжує набір найманців – ЗМІ
Регіональні центри російської приватної військової компанії "Вагнер", визнаної у світі злочинною організацією, продовжують набір найманців. Про це йдеться в матеріалі видання "Важные истории", який опублікували 2 серпня.
30 липня глава ПВК Євген Пригожин заявив, що роботу російських центрів із набору найманців у ПВК "Вагнер" зупинено на невизначений строк.
"Наразі часу відкриття центрів із набору поки не визначено. Для того, щоб не було секретів і залаштункових розмов, я повідомляю: група "Вагнер" продовжує свою діяльність в Африці, а також у підготовчих центрах у Білорусі", – заявив Пригожин.
Однак у профільних чатах, де російські найманці спілкуються між собою, "Важные истории" виявили повідомлення про те, що ПВК планує відновити набір у серпні.
Один із колишніх членів ПВК "Вагнер", який воював в Африці й Україні, на умовах анонімності розповів "Важным историям", що вербування у ПВК відновили через православний спортивний клуб "Десантник" в Омську й один із пунктів ПВК в Новосибірську.
Кореспондент видання під виглядом "добровольця" спробував потрапити до нової хвилі набору в ПВК. У клубі "Десантник" журналісту відмовили, відповівши, що набори у ПВК "Вагнер" заборонили. Водночас у новосибірській організації ветеранів "Силовое единство Сибири", яка стала офіційним представником ПВК в місті, повідомили, що новий набір у ПВК відбувається по п'ятницях, ідеться у статті.
Кандидату потрібно прийти з кросівками і спортивною формою до них в офіс і здати нормативи з фізичної підготовки, пише ЗМІ. Окрім того, щоб вступити у ПВК кандидат не повинен мати судимості, хронічні захворювання й борги за базою Федеральної служби судових приставів, у нього мають бути військова спеціальність і закордонний паспорт, ідеться в матеріалі. Як дізнався журналіст "Важных историй", основний напрямок набору – африканські країни.
Найманець ПВК "Вагнер", із яким удалося поспілкуватися "Важным историям", розповів, що насправді вербувальні центри розподіляють бойовиків уже після добору й можуть скерувати їх у зону бойових дій в Україну. Однак рекрутери не підтвердили ЗМІ інформації про відряджання на війну в Україні через ПВК "Вагнер".
Водночас кореспондент "Важных историй" дістав пропозицію вирушити в Україну без підписання контракту з міноборони РФ від іншої ПВК – "Редут".
Контекст:
23–24 червня Пригожин влаштував заколот у РФ. Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, заявив, що він вів переговори з Пригожиним і переконав його зупинити рух вагнерівців на Москву. У Кремлі повідомили, що за підсумками переговорів Пригожин "піде в Білорусь".
Президент країни-агресора РФ Володимир Путін виступив зі зверненням, у якому закликав вагнерівців укласти контракт із міноборони РФ або вийти зі збройного формування. Хто захоче, зможе також піти в Білорусь, заявив він.
За даними Держприкордонслужби України станом на 23 липня, у Білорусі вже приблизно 5 тис. найманців ПВК "Вагнер". Їхній табір розташований за понад 200 км від українського кордону.
За інформацією керівника військової розвідки України Кирила Буданова, у Білорусі для вагнерівців створять "хаб, призначений для логістичних цілей", а також рекрутинговий центр. Надалі, вважає він, найманці сконцентруються на операціях за кордоном, насамперед в Африці. Зі свого боку в міноборони Білорусі заявили, що вагнерівці тренуватимуть місцевих військовослужбовців. Такі тренування вже відбуваються.
18 липня російське видання "Можем объяснить" повідомило, що рішення про ліквідацію ПВК "Вагнер" у Росії остаточне, його ухвалив особисто Путін.