Радник Білого дому повідомив, що Facebook і Microsoft допомогли заблокувати низку кібератак із боку КНДР

Боссерт закликав компанії співпрацювати з керівництвом США у сфері кіберзахисту
Фото: EPA

За словами радника з питань національної безпеки адміністрації президента США Тома Боссерта, компанія Facebook відключила деякі облікові записи, завдяки чому зупинила низку кібератак.

Американські компанії Facebook і Microsoft допомогли заблокувати низку кібератак із боку КНДР, сказав радник із питань національної безпеки адміністрації президента США Том Боссерт під час прес-конференції в Білому домі 19 грудня, повідомляє Reuters.

За його словами, Facebook відключив деякі облікові записи, завдяки чому зупинив проведення низки поточних кібератак. Боссерт додав, що компанія Microsoft займалася протидією наявних вірусів. Він наголосив, що йдеться не тільки про вірус WannaCry.

Подробиць про дії Facebook і Microsoft Боссерт не повідомив. Він закликав компанії співпрацювати з керівництвом США у сфері кіберзахисту.

Президент Microsoft Бред Сміт у блозі на сайті компанії написав, що минулого тижня Microsoft і Facebook зробили кроки щодо захисту своїх клієнтів і користувачів інтернету загалом від кібератак угруповання Lazarus.

"Ми дійшли висновку, що воно несе відповідальність за WannaCry, руйнівну атаку у травні, націлену на клієнтів Microsoft", – повідомив Сміт.

Він розповів, що Microsoft і Facebook допомогли зруйнувати шкідливе програмне забезпечення, яке використовували хакери, очистили заражені комп'ютери клієнтів, відключили облікові записи, використовувані для проведення кібератак, і посилили захист Windows для запобігання повторному зараженню.

Високопосадовець у Білому домі сказав Reuters, що розвідка США має "дуже високий рівень упевненості", що група Lazarus провела атаку WannaCry.

Поширення WanaCrypt0r 2.0 почалося вдень 12 травня. Творці "вірусу-здирника", який заразив комп'ютери у 150 країнах світу, вимагали від своїх жертв викуп – $300 у біткоінах для розблокування системи. Якщо гроші не надходили на web-гаманець у домовлений термін, суму викупу збільшували до $600.

Першими від вірусу постраждали лікарні Британії та найбільші компанії у сфері телекомунікацій та газопостачання Іспанії.

Водночас система розпізнавання вірусів компанії Symantec заявила, що атака була націлена переважно на Росію, Україну і Тайвань.

15 травня активність WannaCry знизилася.

15 жовтня президент Microsoft Бред Сміт заявив, що за поширенням у всьому світі вірусу WannaCry стояла Північна Корея.

Боссерт заявив 18 грудня, що WannaCry створила і поширила Північна Корея.