Радник Трампа заявив, що відмова Лівії від ядерних розроблень може стати прикладом для Північної Кореї
Радник президента США Дональда Трампа з національної безпеки Джон Болтон заявив, що досвід Лівії 2004 року можна буде використати для КНДР.
Радник президента США з національної безпеки Джон Болтон уважає, що відмова Лівії від ядерних розроблень у 2004 році може бути прикладом для Північної Кореї. Про це він заявив в інтерв'ю телеканалу Fox News.
"Ми серйозно розглядаємо лівійську модель 2003 і 2004 років", – сказав він, відповідаючи на запитання, чи має Північна Корея повністю відмовитися від ядерної зброї і ракетної програми в обмін на скасування санкцій.
Болтон зазначив, що між КНДР і Лівією є різниця, оскільки лівійська ядерна програма була значно меншою за північнокорейську.
"Але реально це була угода, якої ми добилися... Ми хочемо на першій зустрічі перевірити, чи ухвалила Північна Корея стратегічне рішення", – підкреслив він.
Із 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї і десятки запусків балістичних ракет.
27 квітня 2018 року пройшли переговори Кім Чен Ина і президента Південної Кореї Мун Чже Іна. Лідери двох країн оголосили про намір офіційно завершити Корейську війну. Вони підписали декларацію, яка передбачає спільну роботу КНДР і Південної Кореї над повною денуклеаризацією Корейського півострова. Лідери мають намір укласти мирний договір, який замінить перемир'я 1953 року. Формально Північна і Південна Кореї досі перебувають у стані війни.
Кім Чен Ин говорив, що з 21 квітня Північна Корея припиняє ядерні та ракетні випробування, і як підтвердження цього рішення буде закрито ядерний майданчик Пунгері.
Агентство Reuters повідомляло, що ядерний полігон Пунгері на півночі КНДР усе ще придатний для проведення випробувань і його може бути використано в найближчому майбутньому.
29 квітня представник адміністрації південнокорейського президента Юн Йон Чхан заявив, що КНДР запропонувала закрити свій полігон для випробувань ядерної зброї в травні 2018 року.