Ракета із супутником-шпигуном КНДР після невдалого запуску впала в море

Запуск ракети-носія "Чхолліма-1" відбувся о 6.27 за місцевим часом
Фото: EPA

Запуск північнокорейського супутника 31 травня закінчився невдачею, унаслідок чого ракета-носій і корисне навантаження впали в море. Про це повідомило Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК).

Запуск ракети-носія "Чхолліма-1" відбувся о 6.27 за місцевим часом (о 0.27 за Києвом) із Сохеського космодрому в повіті Чхольсан провінції Північний Пхьонан. Ракета мала запустити військовий супутник-розвідник "Манрігьон 1".

Під час польоту ракета-носій після відокремлення від першого ступеня втратила рушійну силу через нештатне ввімкнення двигуна другого ступеня і впала в корейське Західне море.

Представник корейського Державного управління з освоєння космосу зазначив, що відповідні фахівці вивчають причину падіння. Імовірно, аварія сталася через зниження надійності і стабільності системи двигуна нового типу, впровадженої в ракету, а також через нестабільність характеристик використаного палива.

Об'єднаний комітет начальників штабів Сеула повідомив, що ракета впала у води приблизно за 200 км на захід від південно-західного острова Ечхон після польоту над водами далеко на захід від прикордонного острова Пенньондо, пише Yonhap.

Адміністрація президента Південної Кореї скликала екстрене засідання постійної комісії Ради національної безпеки, яка засудила запуск як "серйозну провокацію", котра загрожує миру на Корейському півострові й у міжнародній спільноті.

Запуск засудив також Білий дім. В адміністрації президента США Джо Байден вважають, що запуск із використанням технології балістичних ракет, який є грубим порушенням численних резолюцій Ради Безпеки ООН, посилює напруженість і може дестабілізувати ситуацію з безпекою в регіоні та за його межами.

Контекст:

Востаннє КНДР запускала ракету із супутником "Кванменсон-4" у лютому 2016 року, пише Yonhap. Навіть більше, Сеул планує в листопаді запустити свій перший військовий супутник спостереження в межах проєкту з розгортання п'яти таких супутників до середини 2020-х років.