Ракетні есмінці ВМС США заходять у Чорне море – ЗМІ
Пізніше портал змінив початкову новину і повідомив, що візит есмінців скасовано. Про це 14 квітня написали турецькі й російські ЗМІ.
Нижче наведено новину на основі тексту початкової новини Defense Express, яку наразі змінено.
Повідомляють, що есмінець Roosevelt 14 квітня має ввійти в Чорне море. Слідом за ним 15 квітня пройти Босфор має ще один ракетний есмінець – Donald Cook (він лише два місяці тому покинув акваторію Чорного моря, де проводив патрулювання і навчання із союзниками та партнерами по НАТО).
Есмінці США будуть біля берегів України до 4-го і 5 травня.
"ВМС США розгортають групу із двох ракетних есмінців, які доволі сильно змінюють баланс сил у регіоні завдяки можливості утворити так звану A2AD зону – заборони доступу/закриття території. Тобто утворюють простір, у якому противник не може пересуватися без вагомих утрат", – зазначає Defense Express.
На кожному військовому судні встановлено до 96 пускових установок, що дає змогу на відстані до 1,5 тис. км знищувати цілі ракетами Tomahawk і збивати літаки супротивника на відстані до 240 км зенітними ракетами RIM-174. Також кораблі можуть наводити на ціль бомбардувальники B-1B і "керувати" винищувальною авіацією.
Контекст:
9 квітня стало відомо про скерування американських військових кораблів у Чорне море "на знак підтримки України на тлі збільшеної військової присутності Росії" біля східного кордону країни. У Пентагоні підкреслили, що військово-морські сили США регулярно діють у Чорному морі (у НАТО зазначали, що ВМС США та інші військово-морські сили НАТО патрулюють води приблизно вісім місяців на рік), проте розгортання додаткових бойових кораблів надішле Москві "особливий сигнал" про те, що Вашингтон уважно стежить за ситуацією.
МЗС Туреччини підтвердило, що США попросили прохід через Босфор і скеровують два військові кораблі в Чорне море.
У Держдумі Росії заявили, що скерування військових кораблів США в Чорне море "ускладнить ситуацію" на Донбасі. Росія також закликала США "триматися подалі від Криму і Чорноморського узбережжя Росії для їхнього ж блага" та вивела в Чорне море власні ракетні і десантні кораблі "в межах контрольної перевірки".
Наприкінці березня – на початку квітня ЗМІ та очевидці почали публікувати відеодокази, що Росія активно перекидає військову техніку у Крим через Керченський міст і стягує війська до кордону з Україною (за оцінками американських чиновників, РФ могла перекинути до кордону приблизно 4 тис. військовослужбовців).
Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак 30 березня підтвердив, що РФ нарощує війська поблизу кордону з Україною та в окупованому Криму, що створює загрозу воєнній безпеці держави. Українська розвідка заявила, що Росія хоче розширити військову присутність на підконтрольній бойовикам "ДНР" і "ЛНР" території через введення регулярних підрозділів збройних сил РФ, і не відкинула спроби просування російських військ углиб території України.
За словами міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби, нинішня ескалація з боку РФ на Донбасі є системною і наймасштабнішою протягом останніх років.
Через ескалацію ситуації на Донбасі командування військ США в Європі оголосило максимальну готовність. За даними Білого дому і Держдепартаменту США, чисельність російських військ біля кордону з Україною найбільша із 2014 року.
Співрозмовники Reuters у Кремлі заявляли, що йдеться про демонстрацію сили, а не про підготовку до широкомасштабних дій. Колишній командувач американської армії в Європі Бен Годжес вважає, що стягування військ може бути "позерством Росії" і "перевіркою" адміністрації нового президента США Джо Байдена.
Мендель 12 квітня повідомила, що на східному кордоні з Україною РФ розмістила більше ніж 40 тис. військовослужбовців, стільки ж російських військових перебуває в окупованому Криму.