Режисер Ушаков: Опір у Білорусі триватиме. Партизанщина як була, так і залишиться
Протести в Білорусі проти режиму Олександра Лукашенка, який вважає себе президентом країни, триватиме. Таку думку в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" висловив нині киянин Володимир Ушаков, засновник і художній керівник Білоруського сучасного художнього театру, який проіснував у Мінську 17 років і який закрили через політичний тиск режиму Лукашенка.
"У кожної людини є особистий момент страху, який вона здатна подолати. Опір триватиме. Так, може здаватися, що процес відбувається дуже повільно, невпевнено, але він відбувається. Вода камінь точить. Не може такого бути, що все згасло, усі щасливі, задоволені і згодні з усталеним порядком речей у Білорусі, як показує пропаганда. Люди зробили свій вибір не на п'ять хвилин. Партизанщина як була, так і залишиться. Ми будемо далі боротися. Наша перемога може затриматися в дорозі, а може прийти й раніше", – зазначив Ушаков.
Він вважає, що білоруси зробили правильний вибір, вирішивши боротися з диктатурою, оскільки "неможливо жити в країні насильства і страху".
Режисер Ушаков: У Мінську у кращому разі мене залишать на волі, а якщо спробую щось робити – прихлопнуть. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Лукашенко перебуває при владі в Білорусі з 1994 року.
На останніх виборах президента Білорусі, які провели 9 серпня 2020 року, за офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.
У Білорусі проводили акції протесту незгодних із результатами виборів. Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми й поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. За даними опозиції, загинуло восьмеро осіб.
Лукашенко 23 вересня обійняв, як він вважає, посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Переслідування опозиції у країні тривають досі, хоча масові акції протесту в Білорусі припинилися.