Режисера Манського оштрафували за пікет із трусами біля будівлі ФСБ
Міщанський районний суд Москви оштрафував російського режисера Віталія Манського на 10 тис. руб. через пікет із трусами біля будівлі ФСБ у Москві. Про це "МБХ медиа" повідомила юристка "Правозащиты Открытки" Олена Борисова.
За її словами, апеляція на рішення суду буде.
Манський вийшов на одиночний пікет на підтримку російського опозиційного політика Олексія Навального 22 грудня. Акція тривала кілька секунд, після чого режисера затримали і відвезли у відділок. Манського випустили того самого дня, але труси, за словами його колеги Аскольда Курова, вилучили.
Поліція в протоколі назвала їх "засобом наочної агітації". Предмета білизни Манському поки не повернули, зазначила Борисова.
Протест режисера відбувся після того, як 14 грудня було оприлюднено розслідування The Insider, Bellingcat, CNN і Der Spiegel, у якому повідомляли, що Навального отруїла в Томську група співробітників ФСБ. За даними розслідувачів, це була друга протягом двох місяців спроба отруєння – під час першої, в липні 2020-го, постраждала дружина опозиціонера Юлія. Навальний із дружиною брали участь у розслідуванні. Політик оприлюднив відео, в якому сказав, що знає імена отруйників. Опозиціонер наголосив, що вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
21 грудня Навальний опублікував відео, як він телефонував імовірному співробітнику ФСБ, члену групи отруйників Костянтину Кудрявцеву. Політик відрекомендувався помічником секретаря Радбезу РФ Миколи Патрушева і "попросив прояснити моменти, необхідні для доповіді начальству". Співрозмовник Навального підтвердив факт проведення операції і сказав, що той вижив лише завдяки збігу обставин, а також розповів, що отруйну речовину нанесли на його білизну. У ФСБ назвали підробкою розмову Навального з імовірним отруйником.
Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
20 лютого Бабушкінський суд Москви відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального та визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 в місті Покров Владимирської області.
Пізніше стало відомо, що Навальний проходив карантин у СІЗО-3 у Кольчугіні перед етапуванням у ВК-2 у Покрові. Опозиціонер перебував у карантинній камері зі ще двома ув'язненими.