Резолюція Росії щодо ситуації у Венесуелі набрала лише чотири голоси в Радбезі ООН
Рада Безпеки ООН відхилила альтернативну пропозицію Росії про врегулювання венесуельської кризи. Раніше не пройшла також резолюція США.
Альтернативну резолюцію про врегулювання ситуації у Венесуелі, яку Росія запропонувала на розгляд Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй, 28 лютого підтримали чотири з 15 членів Радбезу. Трансляцію засідання розміщено на YouTube-каналі ООН.
Окрім РФ, за резолюцію проголосували Китай, Південно-Африканська Республіка та Екваторіальна Гвінея. Сім країн були проти, чотири утрималися.
Посол Росії в ООН Василь Небензя висловив розчарування підсумками голосування. За його словами, США та їхні союзники, які голосували проти, "руйнують єдність Ради".
Представники Великобританії, Німеччини, Франції та Польщі заявили, що російський документ є неприйнятним, оскільки в ньому взагалі не згадують гуманітарної кризи у Венесуелі.
Радбез ООН раніше цього дня відхилив американську резолюцію про ситуацію у Венесуелі, у якій пропонували провести нові президентські вибори під міжнародним наглядом і забезпечити можливість безперешкодного доправлення гуманітарної допомоги.
10 січня 2019 року Ніколас Мадуро, який здобув найбільше голосів на виборах 2018 року, склав присягу президента Венесуели. 15 січня підконтрольний опозиції парламент оголосив Мадуро узурпатором.
23 січня десятки тисяч венесуельців вийшли на масові протести проти Мадуро. Цього дня глава парламенту Хуан Гуайдо оголосив себе виконувачем обов'язків президента країни.
Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що визнає це рішення.
24 січня президент РФ Володимир Путін висловив підтримку Мадуро.
31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним президентом Венесуели. 4 лютого 19 країн Європейського союзу ухвалили спільну декларацію, у якій визнали Гуайдо тимчасовим президентом цієї країни.
23 лютого венесуельські силовики підпалили на кордоні вантажівки з гуманітарною допомогою зі США, сутички призвели до загибелі чотирьох осіб.