Рішення Спортивного суду Лозанни не означає, що 28 російських спортсменів допустять до Олімпіади 2018 – МОК
Міжнародний олімпійський комітет висловив розчарування рішенням спортивного арбітражу Лозанни виправдати 28 спортсменів із Росії, які були фігурантами допінгового скандалу.
Міжнародний олімпійський комітет (МОК) не зобов'язаний дозволяти 28 російським спортсменам, виправданим Спортивним арбітражним судом (CAS), участь в Олімпійських іграх у 2018 році у Пхьончхані. Про це йдеться в заяві на сайті МОК.
"Оскільки повноваження Олімпійського комітету Росії припинені, рішення про запрошення російських атлетів до Пхьончхана ухвалює МОК. Виправдання CAS 28 спортсменів не означає, що їх запросять на Ігри. Навіть ті, хто не потрапив під дії санкцій, не мають привілеїв на отримання запрошення", – зазначили в МОК.
Комітет висловив розчарування рішенням CAS.
"Підтвердження справедливості обвинувачень стосовно 11 спортсменів явно демонструє існування систематичних маніпуляцій в антидопінговій системі на Іграх 2014 року в Сочі", – сказано в заяві.
У МОК ретельно вивчать рішення арбітрів і не відкидають його оскарження у Федеральному трибуналі Швейцарії.
"Це рішення може серйозно вплинути на майбутню боротьбу з допінгом", – побоюються в комітеті.
1 лютого Спортивний арбітраж Лозанни задовольнив апеляцію 28 представників зимових видів спорту з Росії на рішення МОК про довічне відсторонення від Олімпіад. З атлетів знято всі санкції, їхні результати на Іграх 2014 року мають знову занести до таблиці змагань. "Зібрані Міжнародним олімпійським комітетом докази є недостатніми для встановлення того, що порушення антидопінгових правил здійснили самі спортсмени", – зазначили арбітри.
Ще з 11 спортсменів зняли довічну дискваліфікацію, але заборону на їхню участь в Олімпіаді 2018 залишили чинною.
Комісія МОК під керівництвом Деніса Освальда повторно перевіряла допінг-проби росіян з Олімпіади в Сочі, а також атлетів зі списку "Дюшес", які, за словами інформатора Всесвітнього антидопінгового агентства Григорія Родченкова, застосовували розроблений ним коктейль анаболічних стероїдів і вермуту. 43 атлетів довічно усунули від участі в Олімпіадах.
42 з них подали апеляції в CAS.
5 грудня 2017 року МОК через систематичне порушення антидопінгових правил відсторонив від участі в Олімпіаді 2018 Національний олімпійський комітет РФ. Виконком МОК також довічно відсторонив від будь-якої участі в Олімпіадах екс-міністра спорту РФ Віталія Мутка і його колишнього заступника Юрія Нагорних.