Росія могла підірвати "Північні потоки" підводними безпілотниками – ЗМІ

Витік газу на "Північних потоках" зафіксували в ніч із 25-го на 26 вересня
Фото: EPA
Росія, ймовірно, атакувала трубопроводи "Північний потік" та "Північний потік – 2" за допомогою підводних безпілотників. Про це 28 вересня повідомили ЗМІ, зокрема Express та The Times із посиланням на джерело в міністерстві оборони Великобританії.

Як пише Express, джерело повідомило, що напад, імовірно, був "навмисним і спланованим" із використанням вибухового пристрою. За його інформацією, його скинули в море за кілька тижнів до того, як він вибухнув.

За інформацією The Times, яку у відкритому доступі наводить видання "Бабель", одним із найімовірніших сценаріїв вважають той, що Росія таємно доправила безпілотник у визначені місця на трубопроводах. Такі дрони могли скинути з невеликого судна на кшталт рибальського човна ще кілька місяців тому, вважають у міноборони Британії. На їхню думку, вони могли бути там "місяцями, чекаючи, коли їм дадуть вибухнути".

Німецький таблоїд Bild пише, що до вибухів на трубопроводах може бути причетна російська військова розвідка, зокрема 561-ша бригада морської піхоти, яка є "суто підводним диверсійним підрозділом".

Контекст:

У ніч із 25-го на 26 вересня стався витік на одній із ниток магістралі "Північний потік 2" в економічній зоні Данії на південний схід від острова Борнгольм. Пізніше схожі витоки було зафіксовано з обох ниток першого "Північного потоку" і виявлено на північний схід від острова. Данія і Швеція оголосили обмеження для судноплавства незабаром після того, як було виявлено аварійну ділянку, де паливо потрапляло в море.

Незадовго до падіння тиску в трубах та виявлення витоку газу шведські й данські сейсмологічні станції зафіксували підводні вибухи.

Спецслужби Німеччини припускають, що три нитки трубопроводів "Північний потік" та "Північний потік – 2" назавжди залишаться непридатними після розгерметизації.

Перший "Північний потік" потужністю 55 млрд м&³3; газу на рік наразі зупинено. "Північний потік – 2" аналогічної потужності побудовано, він готовий до експлуатації, але не не почав працювати через санкційні обмеження.