Росія перекинула з-під Хабаровська до Білорусі систему ППО С-400 "Тріумф"

У Білорусь прибув російський ПЗРК "Тріумф"
Фото: mil.ru
Російський дивізіон зенітного ракетного комплексу С-400 "Тріумф" доправили на полігон під Брестом у межах навчань РФ і Білорусі. Про це заявили 4 лютого у міноборони РФ.

Техніка прибула разом з особовим складом із пункту постійної дислокації у Хабаровському краї, здолавши понад 9 тис. км.

У відомстві зазначили, що наразі розрахунки дивізіону проводять маскування стартових позицій, командних пунктів, технічне обслуговування техніки і готуються заступити на бойове чергування у складі Єдиної регіональної системи ППО Білорусі та Росії.

21 січня міноборони РФ повідомило про початок перекидання з Далекого Сходу на маневри до Білорусі двох дивізіонів систем С-400.

С-400 "Тріумф" – російський зенітний ракетний комплекс великої та середньої дальності, радар якого забезпечує дальність виявлення цілей до 600 км. ЗРК призначено для знищення засобів повітряно-космічного нападу. До базового складу системи С-400, окрім зенітних ракет, входять пункт управління, радіолокаційні засоби, пускові установки, комплекс технічного забезпечення.

У 2021 році Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, неодноразово заявляв, що країні "дуже потрібні" комплекси С-400 і вона планує закупити їх у Росії разом з іншим озброєння. Водночас він згадував про плани розміщення російських ЗРК C-400 на кордоні Білорусі з Україною, щоб "закрити периметр" на південному напрямі.

У грудні 2021 року Лукашенко повідомив, що у Білорусі вже розгорнули бойовий зенітний ракетний комплекс С-400.

Контекст:

29 грудня президент РФ Володимир Путін і Лукашенко підтвердили плани проведення спільних військових навчань російських і білоруських військовослужбовців на території Білорусі у 2022 році.

18 січня до Білорусі почали прибувати підрозділи збройних сил РФ на навчання "Союзна рішучість – 2022". Планують, що навчання триватимуть до 20 лютого.

У Держдепі США заявили, що стурбовані переміщенням військ РФ у Білорусь, оскільки у такий спосіб Росія може "створити привід для ймовірного вторгнення" в Україну за кількома напрямами. У МЗС Білорусі назвали цю заяву "набором фантазій та страшилок".

24 січня Лукашенко пообіцяв, що розгорне "цілий контингент білоруської армії", щоб "захистити південний кордон".

Європейські депутати та американські конгресмени у спільній заяві 24 січня назвали окупацією введення російських військ у Білорусь.

Сполучені Штати, їхні союзники і партнери вживатимуть заходів у відповідь проти Білорусі, якщо її територію використають для вторгнення РФ в Україну, попередив спікер Держдепартаменту США Нед Прайс 25 січня.