Російська економіка вже не в десятці найбільших економік світу в рейтингу Світового банку
Падіння рубля призвело до того, що Росія вибула з десятки найбільших економік світу, якщо рахувати в абсолютних доларах. Про це пише The Moscow Times 4 липня.
Видання посилається на оцінку Світового банку, згідно з якою 2023 року російська економіка зросла на 3,6% – більше, ніж світова, але через послаблення рубля в доларах її розмір скоротився на 10,8% – із $2,27 трлн до $2,02 трлн. У його рейтингу розміру економік Росія опустилася з восьмого місця на 11-те, пропустивши вперед Італію, Бразилію та Канаду. У рейтингу із великим відривом лідирують США. В абсолютних доларах американська економіка ($27,4 трлн) на третину більша за китайську ($17,8 трлн).
У перерахунку на душу населення ВВП Росії 2023 року становив $13 817 проти $15 445 роком раніше. За цим показником Росія опустилася на 86-те місце й опинилася між Мексикою й Аргентиною.
Росія вже майже 20 років – у районі 10-го місця у списку країн із найбільшими економіками Світового банку, зазначає The Moscow Times. Часом вона ненадовго входить у десятку, часом виходить із неї за чергової кризи. За оцінкою видання, цьогоріч Росія може повернутися в десятку, оскільки її економіка росте майже так само швидко, як торік, а рубль від початку року трохи зміцнився до долара.
Російські чиновники, зокрема нелегітимний президент РФ Володимир Путін, віддають перевагу іншому рейтингу – не за абсолютним розміром ВВП, який залежить від коливань курсів валют, а за паритетом купівельної спроможності. У ньому Росія посідає набагато вищі місця і стабільно перебуває в десятці.