Росія заявила, що може розмістити ядерні ракети у Європі

Росія готова розмістити ядерні ракети, оскільки вважає, що такі плани має НАТО
Фото: depositphotos.com
Росія може розгорнути в Європі ракети середньої дальності, здатні нести ядерні боєголовки, оскільки вважає, що такі плани має НАТО. Про це заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив агентству "РИА Новости".

За його словами, відсутність прогресу в досягненні політичного та дипломатичного рішення змусила б Росію відповісти з використанням військових технологій. Він додав, що "це буде поява таких засобів із нашого боку".

Рябков також підкреслив, що Росію не переконують "запевнення про те, що НАТО не має намірів розміщувати такі засоби в ядерному оснащенні", тому що до "НАТО як альянсу довіри немає в принципі".

Про можливе розгортання ядерних ракет пише і видання "Ведомости", посилаючись на джерела, наближені до міноборони країни. За словами співрозмовників, це можуть бути ракети зі збільшеною дальністю польоту на базі крилатих і балістичних ракет для комплексу "Іскандер", які наразі офіційно не існують.

Розміщення Росією нових далекобійних ракетних систем є очевидним кроком, вважає експерт Російської ради з міжнародних справ Олександр Єрмаков. За його словами, мета такого рішення – змусити нервуватися східноєвропейських союзників США і змусити американське керівництво витрачати гроші на протистояння з Росією, а не з Китаєм, якого оголошено головним супротивником.

Контекст:

2014 року США вперше на рівні глав держав звинуватили Росію у випробуванні ракет середньої дальності та порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності (ДРСМД). Вашингтон стверджував, що Кремль у період із 2008-го до 2011 року проводив випробування крилатої ракети 9М729 ("Іскандер-К") наземного базування на дальність понад 500 км. Росія стверджувала, що дальність застосування цього озброєння менша як 500 км.

2018 року тодішній глава Держдепу США Майк Помпео поставив Росії ультиматум: Вашингтон вийде з ДРСМД, якщо протягом 60 днів Москва не знищить ракету 9М729. Того самого року про вихід із договору заявив і тодішній президент США Дональд Трамп.

1 лютого 2019 року Помпео анонсував вихід США з ДРСМД. 2 лютого президент Росії Володимир Путін заявив, що у відповідь на вихід США з ДРСМД із нього виходить Росія.

3 липня Путін підписав закон про зупинення ДРСМД, того самого дня документ набув чинності.

2 серпня США офіційно вийшли з Договору про ліквідацію ракет середньої та меншої дальності.