"Росія завжди виступала за мир". Медведєв виправдався за своє рішення почати війну проти Грузії

Медведєв: Я ухвалив непросте, але єдиноможливе рішення
Фото: ЕРА

Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що у 2008 році, коли він був президентом, дії грузинської влади на території Грузії були, "по суті", оголошенням війни Росії.

У війну проти Грузії Росія в серпні 2008 року вступила заради досягнення миру. Про це 8 серпня у Facebook заявив заступник голови Ради безпеки РФ, у 2008 році президент країни Дмитро Медведєв.

"Росія завжди виступала і виступатиме за мир та стабільність у прикордонних державах. Кожне наше рішення і дію продиктовано саме цим абсолютно щирим бажанням. Водночас Росія, і це треба чітко розуміти, ніколи не допустить нападу на наших громадян, де б це не відбувалося. Наша відповідь завжди буде абсолютно адекватною обставинам, що склалися, з метою стабільності і безпеки як у нашій країні, так і в усьому світі", – написав він.

За словами заступника голови Радбезу РФ, його країна у 2008 році "відповіла на злочинну поведінку" керівництва Грузії. Він назвав їх "мерзотниками, які віддали наказ відкрити вогонь по домівках мирних жителів, по беззахисних людях похилого віку та дітях, по російських миротворцях, які забезпечували мир і безпеку, зокрема і жителів грузинських сіл".

Медведєв вважає, що дії Грузії на її території були, "по суті", оголошенням війни РФ.

"Саме тому тоді я ухвалив непросте, але єдиноможливе рішення – стати на захист Абхазії та Південної Осетії, спочатку захистивши їх від агресії, а потім, на прохання їхніх громадян, визнавши їхню повну незалежність. В іншому випадку Закавказзя перетворилося б на порохову бочку, що для Росії, яка завжди виступала за збереження тривалого миру в сусідніх державах, було абсолютно неприйнятно", – пояснив експрезидент.

Пізніше акаунт Медведєва у Facebook зник. Текст допису зберігся на сайті радіостанції "Эхо Москвы".

8–12 серпня 2008 року російські війська спільно з південно-осетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії, тимчасово зайнявши низку прилеглих до конфліктної зони районів Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії та Абхазії.

Під час конфлікту, як пише "Грузия Online", загинуло 408 громадян Грузії (170 військовослужбовців, 14 співробітників МВС і 224 цивільні особи), 2232 людини дістали поранення.

Слідком РФ визнав загиблими в конфлікті 67 російських військовослужбовців, ще 270 військових дістали поранення. Під час війни, за даними російської сторони, було вбито 162 жителів Південної Осетії.