Російські фінансисти вважають, що "кремлівська доповідь" може стимулювати приплив інвестицій у РФ
Головний економіст компанії "Брокеркредитсервис" Володимир Тихомиров заявив, що "кремлівська доповідь" стала "доброю новиною" для інвесторів, оскільки вона "настільки обширна, що малозастосовувана". Аналітик керівної компанії "БК-Сбережение" Сергій Суверов назвав доповідь "м'якою".
"Формальний характер" "кремлівської доповіді" може викликати приплив інвестицій у російські активи. Про це пише РБК із посиланням на опитаних фінансистів.
Аналітик керівної компанії "БК-Сбережение" Сергій Суверов сказав, що багато інвесторів не купували російських цінних паперів до публікації "кремлівської доповіді", побоюючись санкцій. Він назвав доповідь "м'якою".
Суверов нагадав, що 2 лютого мінфін США опублікує ще одну доповідь про можливі санкції щодо держборгу РФ. За словами аналітика, тільки після цього стане зрозуміло, як можливі санкції вплинуть на російський фінансовий ринок: якщо доповідь буде такою самою "м'якою", РФ варто очікувати притоку інвестицій у цінні папери, упевнений експерт.
Головний економіст компанії "Брокеркредитсервис" Володимир Тихомиров заявив, що в інвесторів побоювання "до появи якихось деталей" "кремлівської доповіді". За його словами, список став "доброю новиною" для інвесторів, оскільки він "настільки обширний, що малозастосовуваний".
Водночас він зазначив, що ціна на нафту знижується, американські ринки коригуються, долар росте, і це, на його думку, змушує інвесторів замислюватися, чи варто купувати російські цінні папери.
29 січня міністерство фінансів США презентувало Конгресу "кремлівську доповідь" – список зі 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". У доповіді згадано всіх російських міністрів, помічників і радників президента Володимира Путіна, очільників Москви і Санкт-Петербурга, а також бізнесменів зі статком понад $1 млрд.
Складання доповіді вимагав закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" про введення обмежувальних заходів проти Ірану, Росії та Північної Кореї.
Президент РФ Володимир Путін заявив, що Росія не буде відповідати на "кремлівську доповідь" США.
Після публікації "кремлівської доповіді" 30 січня о 7.00 за Києвом і до закриття Московської і Лондонської бірж о 20.00 за Києвом статки занесених до списку російських бізнесменів зменшилися на $1,06 млрд.