Російські хакери атакували американські лікарні – блокували системи і вимагали викуп
За словами засновника фірми з кібербезпеки Hold Security Алекса Голдена, російські хакери, які, імовірно, базуються в Москві та Санкт-Петербурзі, планують атакувати 400 американських лікарень, а 30 із них уже заразили вірусами.
Російські хакери атакували американські лікарні, щоб отримати багатомільйонні викупи. Про це 28 жовтня писало The New York Times.
Три урядові агентства – ФБР, міністерство охорони здоров'я і соціальних служб США та Агентство кібербезпеки і безпеки інфраструктури міністерства внутрішньої безпеки – попередили адміністраторів лікарень і дослідників безпеки про реальну загрозу кібератак на американські лікарні.
Чиновники не уточнили, які медустанови постраждали, але лікарня Sonoma Valley в Каліфорнії заявила, що все ще намагається відновити свої комп'ютерні системи після атаки минулого тижня. Мережа лікарень Святого Лаврентія в Нью-Йорку також підтвердила, що дві її медустанови постраждали від атак програм-вимагачів уранці 27 жовтня – вони від'єднали комп'ютерні системи і відвернули увагу машин швидкої допомоги. У медичному центрі Sky Lakes в Орегоні шкідливі програми заморозили електронні медичні записи і стали причиною перенесення деяких операцій.
За словами засновника фірми з кібербезпеки Hold Security Алекса Голдена, який поділився інформацією з ФБР, російські хакери, які, імовірно, базуються в Москві і Санкт-Петербурзі, планують атакувати 400 лікарень. Голден сказав, що, за заявами самих хакерів, вони вже заразили вірусами більше ніж 30 із них.
Голден також зазначив, що хакери зазвичай базували свої вимоги викупу до лікарень на старій російській формулі, вимагаючи 10% річного доходу жертви. Він пояснив, що мав на увазі десятину – жертвування церквам 10% доходу.
Американські чиновники вважають, що такі хакерські атаки спрямовані на те, щоб посіяти хаос напередодні президентських виборів у США, які відбудуться 3 листопада.
У зв'язку з пандемією у Штатах із кінця вересня почалося дострокове голосування на виборах президента, яке тривало до 30 жовтня. Головними конкурентами вважають чинного президента Дональда Трампа та ексвіцепрезидента Джо Байдена. За даними британської консалтингової компанії Opinium Research від 13 жовтня, за Байдена готові віддати голоси 57% виборців, за Трампа – 40%.