Російських акторів, які підтримали Навального, перестали знімати в кіно та серіалах – ЗМІ
Однією з акторок, які підтримали Навального, є Ірина Вілкова. Вона давно висловлювала симпатії до опозиціонера та ходила на мітинги на його підтримку.
У вересні вона в Instagram Stories опублікувала посилання на Google Docs з іменами кандидатів до Держдуми, за яких пропонували голосувати прибічники Навального. Після цього кінокомпанія Legio Felix, із якою вона працювала восени над серіалом "Детективне агентство Мухіча", розірвала з нею контракт в односторонньому порядку без пояснення причин. Після розірвання контракту сцени, у яких брала участь Вілкова, із серій вирізали.
Legio Felix, як і багато інших кінокомпаній Росії, працює з холдингом "Газпром-Медиа" (ГПМ), яким зараз керує колишній голова Роскомнагляду Олександр Жаров. Саме в "Газпром-Медиа" взимку 2021 року нібито з'явилися так звані оновлені стоп-листи акторів, яких продюсерам та режисерам не можна було кликати в нові проєкти, зазначає "Русская служба BBC".
Інша акторка Варвара Шмикова, яка записала для свого Instagram відео, де вона зі сльозами говорить про здоров'я Навального, втратила "багато пропозицій про співпрацю", стверджують її колеги. Її заборонили навіть знімати в рекламному ролику платіжної картки "Мир". Відразу після знімання вона пішла на мітинг, звідки опублікувала кілька фотографій. Замовник обурився, ролику з акторкою так і не опублікували.
22 січня 2021 року в ефірі телеканала "Дождь" читали за ролями судове засідання, на якому Навального, який повернувся до Росії, відправляли в СІЗО. Актор Євген Стичкін виконував роль адвоката опозиціонера. Як результат, у рекламній кампанії його режисерського дебюту – серіалу "Контакт" – на онлайн-майданчику "Газпром-Медиа" Premier не було ані прізвища Стичкіна, ані його фотографії.
У чорному списку, за даними журналістів, також фігурують Олександра Бортіч, Олександр Паль, Павло Дерев'янко, Яна Троянова, Семен Тріскунов.
"Русская служба BBC" стверджує, що навесні кількох акторів зі стоп-листів викликали до Слідчого комітету РФ на бесіду. Після чого самі актори ухвалили остаточне рішення "не висуватись", щоб їх із цих списків прибрали.
Контекст:
Після арешту Навального в усій Росії відбулася серія протестів. Масові акції проводили 23 січня, 31 січня та 2 лютого (у день заміни умовного строку Навального на реальний). Російські силовики жорстко реагували на акції протесту: 23 січня затримали понад 4000 людей, 31 січня – понад 5500, а 2 лютого – понад 1400 осіб, зазначає "ОВД-Инфо".
У зв'язку з протестами в усій країні порушили понад 100 кримінальних справ. Сукупність цих справ називають "палацовою справою", оскільки одним із каталізаторів протестів став фільм-розслідування ФБК "Палац для Путіна. Історія найбільшого хабаря".
Улітку всі структури Навального та його соратників визнали екстремістськими. Наразі діяльність фондів офіційно заборонено, а їхніх членів і навіть просто прибічників, згідно з новим законом, не зможуть обирати до законодавчих органів усіх рівнів протягом кількох років.
Перед виборами до Держдуми Росії прибічники Навального закликали росіян голосувати за кандидатів згідно з їхніми рекомендаціями, щоб не пропустити членів кремлівської "Единой России". Для цього використовували платформу "Розумне голосування" та застосунок "Навальний". Однак на вимогу російської влади Google та Apple видалили зі своїх магазинів застосунок "Навальний", а Telegram заблокував бота "Розумного голосування".
Сам Навальний зараз перебуває в колонії у Владимирській області, у місті Покров. Політик повідомив, що його поставили на облік як схильного до втечі 18 лютого. У жовтні керівництво Покровської колонії зняло його з профілактичного обліку як схильного до втечі та поставило на облік як екстреміста та терориста.