Російський авіаексперт: Космос демонструє зразок російсько-американської співпраці
На російському сегменті Міжнародної космічної станції космонавти п'ють американську воду, а космонавти зі США вже давно користуються російськими туалетами, розповів російський авіаексперт Вадим Лукашевич.
Віце-прем'єр Росії Дмитро Рогозін погрожував позбавити американців космічних двигунів РД-180, однак набагато болючіше для них було б залишитися без російського космічного туалету, вважає російський авіаексперт Вадим Лукашевич.
Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
"Поки на Землі політики ламають списи, обмінюючись санкціями і доводячи до нестями патріотичний електорат, космос демонструє зразок російсько-американської співпраці. На російському сегменті Міжнародної космічної станції виникли проблеми з питною водою, і наші космонавти використовують американську. У цьому є певна частка іронії, тому що американці вже давно користуються російськими туалетами", – розповів експерт.
Він зазначив, що російські космічні туалети, без перебільшення, є найкращими у світі.
"Спочатку в американців на МКС були власні, але вони не витримали, скажімо так, умов інтенсивної експлуатації. Із мужиками вони ще справлялися, але от із жінками у "критичні дні", опускаючи подробиці, – не тягнули навантаження. Наші космонавти, які у той час літали, розповідали, що американки в екіпажі зазвичай поводилися досить незалежно і гордовито, які з наближенням самі-розумієте-чого поступово ставали більш товариськими і доброзичливими з нашими космонавтами, і потім усі ці "дні" користувалися нашим туалетом", – розповів Лукашевич.
Він додав, що в підсумку американці встановили у себе туалети російського виробництва.
"Рогозін ляпнув про свій "батут" від безграмотності і повного незнання теми. Якби він пригрозив американцям позбавити їх нашого туалету, це було б набагато серйозніше", – підсумував авіаексперт.
У 2014 році після введення санкцій проти Росії Рогозін пропонував США доправляти астронавтів на МКС за допомогою батута.
27 травня 2016 року Рогозін заявив, що Росія не може наздогнати США у космічній сфері через низьку продуктивність праці.