62% росіян не знають про запуск у США надважкої ракети-носія Falcon Heavy – опитування
Більшість росіян, опитаних дослідницькою організацією "Левада-центр", уважає лідером в освоєнні космосу Росію.
Про старт у лютому надважкої ракети-носія Falcon Heavy приватної космічної компанії із США SpaceX більшість громадян Росії не чула. Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного у березні російською дослідницькою організацією "Левада-центр".
На запитання, чи знають вони, що глава SpaceX Ілон Маск запустив надважку ракету в космос, 62% відповіли "вперше чую".
"Щось чули про це" – 25%, "бачили в новинах" – 11%.
Пряму трансляцію запуску Falcon Heavy дивилося 2% опитаних росіян.
Не зміг відповісти 1% респондентів.
Водночас 61% опитаних уважає, що лідером в освоєнні космосу зараз є Росія. США, де запускали Falcon Heavy, лідером назвали 13% респондентів.
Опитування, присвячене Дню космонавтики (святкують 12 квітня), провели у РФ 23–27 березня. Методом особистого інтерв'ю було опитано 1600 респондентів віком від 18 років і старших, що проживають у 136 населених пунктах. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,4%.
6 лютого 2018 року з космодрому в Космічному центрі імені Кеннеді у штаті Флорида стартувала надважка ракета-носій Falcon Heavy компанії SpaceX. Після декількох витків навколо Землі ракета вийшла на геліоцентричну орбіту.
7 лютого Маск повідомив, що машина, яку випустили з борту Falcon Heavy, перевищила орбіту Марса і прямує до поясу астероїдів.
У салоні електрокара під час запуску грала пісня Девіда Боуї Space Oddity, припускають, що композиція лунатиме безперервно. За кермом – манекен у скафандрі SpaceX. У бардачок поклали пристрій Arch із циклом книг "Фундація" Айзека Азімова.
За словами професора хімії університету Індіани Вільяма Керролла, Tesla, найімовірніше, буде знищено космічними об'єктами, сміттям чи радіацією. 7 лютого електрокар додали в офіційний каталог космічних супутників, повідомило космічне командування військово-повітряних сил США.
Falcon Heavy здатна нести до 63,8 тонни вантажу, її розробили для місячної і марсіанської місій.