Російський бізнесмен у США: Мій вітчим – бос мафії, працював на Путіна, і, гадаю, його отруїли
Бізнесмен Олександр Смирнов, який живе у США, записав відео, у якому розповів про зв'язки президента Росії Володимира Путіна з російською мафією на початку 1990-х.
У 1990-х роках росіянин Михайло Осетинський був одним із босів мафії в Росії і виконував накази голови комітету із зовнішніх зв'язків мерії Санкт-Петербурга Володимира Путіна, який став згодом президентом РФ. Про це розповів пасинок Осетинського, бізнесмен Олександр Смирнов, який живе у США. Відео опублікували на YouTube-каналі Lagarder 2 14 серпня.
У своєму викритті Смірнов розповів, що в березні 1992 року в Санкт-Петербурзі було організовано схему з вивезення рідкоземельних металів, лісу і нафтопродуктів за експортними ліцензіями, підписаними Путіним.
"Мій вітчим Михайло Осетинський, також відомий як Михайло Смирнов, розробив і був учасником відомої схеми вивезення рідкоземельних металів в обмін на продовольство. Робив він це за розпорядженням Путіна, не за власною ініціативою, а за командою від нього. Зрозуміло, про жодне продовольство не йшлося", – говорить Смирнов.
Він вважає, що вітчима 2005 року вбили за наказом Путіна. Мотив убивства, на думку Смирнова, – зачистка носіїв інформації.
"Я гадаю, що його отруїли так само, як Романа Цепова. Усю картину я зрозумів завдяки вашим статтям та статтям інших розслідувачів. Раніше в мене були тільки уривчасті знання, але матеріали, які я прочитав, допомогли зібрати всю картинку повністю", – зазначив Смирнов в інтерв'ю "Радіо Свобода", опублікованому 21 серпня.
Смирнов вбачає схожість з отруєнням підполковника ФСБ Олександра Литвиненка.
"Ізраїльським лікарям не вдалося поставити діагноз. Умирав він так само, як Литвиненко: усе відмовляло, волосся випадало, кома, смерть", – розповідає Смирнов.
Олександр Литвиненко помер унаслідок отруєння радіоактивним полонієм-210 у Лондоні 23 листопада 2006 року.
Цепов – російський підприємець, який помер 2004 року внаслідок отруєння. За інформацією "Радіо Свобода", експерти підкреслювали схожість симптомів хвороби Литвиненка й Цепова. Історик спецслужб Борис Володарський 2009 року висловив упевненість у вбивстві Цепова "безсумнівно, радіоактивною отрутою", назвавши його загибель поряд з убивством Анни Політковської та отруєнням Литвиненка.
Розслідування та суд у цій справі тривали понад дев'ять років. Було призначено судове дізнання, публічні слухання почалися тільки на початку 2015 року. За однією з версій, мотивом убивства Литвиненка могла бути наявність у нього компромату на представників російської влади.
21 січня 2016 року Високий суд Лондона оприлюднив висновок, що вбивство Литвиненка, "імовірно", санкціонував Микола Патрушев, який 2006 року очолював ФСБ, а також президент РФ Путін. Виконавцями вбивства визнали депутата Держдуми РФ Андрія Лугового і бізнесмена Дмитра Ковтуна, які, за версією слідства, підсипали полоній у чай Литвиненка.