"Відважні журналісти вступають у сутичку з автократією Путіна". Конгресмени закликали Байдена допомогти "Радио Свобода"
Члени комітету Палати представників США із закордонних справ звернулися із заявою від 22 січня до президента Джо Байдена з проханням відреагувати на погрозу з Росії проти "міжнародного мовника Radio Free Europe / Radio Liberty ("Радио Свобода"). Текст заяви опубліковано на сайті комітету.
"Під час формування перших пріоритетів вашої адміністрації ми з усією повагою пропонуємо занести до них зовнішні та внутрішні загрози для міжнародного мовника Radio Free Europe / Radio Liberty, що зростають. У Росії відважні журналісти мовника вступають у сутичку з автократичним режимом Путіна, який усе сильніше закручує гайки в інформаційному просторі, позначаючи незалежні засоби масової інформації та їхніх журналістів як "іноземних агентів", – ідеться в тексті конгресменів.
У Росії 1 лютого набув чинності закон, що дозволяє визнавати фізичних осіб "іноземними агентами". Його опублікували на офіційному інтернет-порталі правової інформації. Роскомнагляд 30 жовтня 2020 року повідомляв, що всі видання, які відомство визнало іноземними агентами, мають маркувати свої матеріали цією вказівкою: "Це повідомлення (матеріал) створене і (або) поширене іноземним засобом масової інформації, який виконує функції іноземного агента, і (або) російською юридичною особою, яка виконує функції іноземного агента". Якщо ЗМІ-іноагент не дотримується такого маркування, відомство має право виписати штраф у розмірі від 50 до 200 тис. руб. ($660–2650) для фізичної особи і від 500 тис. до 5 млн руб. ($6640–66 400) для юридичних осіб.
Цього місяця "Радио Свобода" отримало штрафи на сотні тисяч доларів за недотримання маркування матеріалів, ідеться в документі. Законодавці рекомендують адміністрації Байдена розглянути можливість введення санкцій щодо російських чиновників і вимагати більше дій у відповідь для російських державних ЗМІ Russia Today і "Спутник", які працюють у США.
30 грудня минулого року "Інтерфакс" писав, що в січні Роскомнагляд випише 18 протоколів щодо проєктів корпорації Radio Free Europe/Radio Liberty, а також гендиректора створеної нею в Росії юридичної особи, яким є керівник "Русской службы Радио Свобода" Андрій Шарій. Якщо суд погодиться з Роскомнаглядом, загальна сума штрафів може сягнути 4,95 млн руб, повідомляло агентство.
До російського реєстру ЗМІ – іноземних агентів, який опубліковано на сайті міністерства юстиції РФ, занесені чеське інформаційне агентство Medium-Orient, корпорація Radio Free Europe/Radio Liberty та її проєкти, а також "Голос Америки".