"Розгул бандитизму, зростання насильства". Радбез ООН схвалив відрядження на Гаїті міжнародної місії для підтримування безпеки
Рада Безпеки ООН більшістю голосів підтримала відрядження до Республіки Гаїті багатонаціональної місії, метою якої стане допомога місцевим правоохоронцям у контролі за порядком. Про це 2 жовтня проінформував сайт ООН.
"Багатонаціональну місію на Гаїті, згідно з резолюцією, запропонованою США й Еквадором, розгорнуть негайно строком на рік. Резолюцію підтримало 13 країн – членів Радбезу, Росія й Китай утрималися. Витрати на здійснення тимчасової операції покриватимуть коштом добровільних внесків і підтримки з боку окремих держав-членів та регіональних організацій і в суворій відповідності з міжнародним правом", – ідеться в повідомленні.
В ООН зазначили, що головним завданням місії стане "надання оперативної підтримки гаїтянській національній поліції в її боротьбі зі злочинними бандами, які викрадають людей, чинять щодо населення сексуальне й гендерне насильство, здійснюють торгівлю людьми, незаконне провезення мігрантів і контрабанду зброї, а також вчиняють убивства, позасудові розправи й вербують у свої лави дітей".
"Протягом останніх кількох місяців було зафіксовано значне зростання кількості тяжких злочинів, таких як убивства, викрадення і зґвалтування. Невибіркові масштабні напади на цілі райони та їхніх жителів призвели до переміщення майже 130 тис. осіб. [...] Розгул бандитизму спровокував антиурядові народні виступи, а також зростання кількості загонів самооборони і пов'язаного із цим насильства, включно з убивствами й лінчуваннями, що лише посилило соціальну роз'єднаність", – ідеться в релізі.
Контекст:
Населення Республіки Гаїті становить 10 млн осіб, це одна з найбідніших країн Америки.
Експерти прогнозували, що вбивство в ніч на 7 липня 2021 року президента Гаїті Жовенеля Моїза під час збройного нападу на його резиденцію в Порт-о-Пренсі може спровокувати сплеск насильства у країні, зазначало видання The New York Times.
Моїз перебував при владі у країні з лютого 2017 року. За час його президентства на Гаїті неодноразово відбувалися акції протесту. Моїза звинувачували в корупції та неефективному управлінні країною, а також у спробах узурпувати владу.