Розслідування спецпрокурора Мюллера про ймовірне втручання РФ у вибори президента США може бути завершено наступного тижня – CNN
Спецпрокурор США Роберт Мюллер розслідує ймовірне втручання Росії у вибори президента США майже два роки і зараз розслідування близьке до завершення, повідомляє CNN. Водночас джерела телеканала не відкидають, що терміни оголошення підсумків може бути перенесено.
Генеральний прокурор США Білл Барр наступного тижня може оголосити про завершення розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера щодо ймовірного втручання Росії у вибори президента США. Про це 20 лютого повідомив телеканал CNN із посиланням на оточення генпрокурора.
Телеканал зазначає, що розслідування Мюллера, яке тривало майже два роки, близьке до завершення. Співрозмовник CNN водночас не відкидає, що терміни оголошення підсумків може бути перенесено.
Спецпрокурор Мюллер після закінчення розслідування має подати генпрокурору конфіденційний звіт, але його зміст може бути приховано від Конгресу і громадськості.
Барр має вирішити, чи надавати висновки Мюллера Конгресу.
У жовтні 2016 року влада США офіційно звинуватила Росію у зламі серверів американських партій, а також у втручанні в процес президентських виборів у країні. У грудні ЦРУ дійшло висновку, що Росія втручалася в президентські вибори у США, щоб допомогти президенту США Дональду Трампу здобути перемогу. В опублікованій доповіді американської розвідки йшлося, що президент РФ Володимир Путін особисто наказав почати кампанію щодо втручання у вибори у США.
Спецпрокурор Роберт Мюллер із травня 2017 року розслідує ймовірне втручання РФ в американські вибори і можливу змову оточення президента США з Кремлем. Кримінальні справи порушено проти десятків людей, зокрема проти колишнього глави виборчої кампанії Трампа Пола Манафорта і колишнього радника Трампа з питань національної безпеки Майкла Флінна. Трамп назвав розслідування Мюллера незаконним.
У грудні 2018 року CNN повідомляв, що щонайменше 16 осіб з оточення Трампа контактувало з росіянами під час передвиборчої кампанії 2016 року у формі особистих зустрічей, телефонних дзвінків, повідомлень, електронних листів та відеочатів.