"Розумна інвестиція". Байден подасть у Конгрес США терміновий бюджетний запит для підтримки України та Ізраїлю
Президент США Джо Байден 20 жовтня подасть у Конгрес терміновий бюджетний запит на допомогу Ізраїлю та Україні. Про це Байден заявив у зверненні до американського народу 19 жовтня, яке транслював у YouTube "Голос Америки".
Американський лідер наголосив, що передасть терміновий бюджетний запит до Конгресу, щоб "профінансувати потреби національної безпеки Америки для підтримки наших критично важливих партнерів, зокрема Ізраїлю та України".
"Ми маємо виділити фінансові кошти для підтримки наших партнерів, зокрема Ізраїлю та України. Це розумна інвестиція, яка принесе дивіденди наступним поколінням американців. Допоможіть нам уберегти американські війська від небезпеки. Допоможіть нам побудувати більш безпечний, більш мирний успішний світ для наших дітей та онуків", – заявив Байден.
За його словами, пакет допомоги, який скерують до Конгресу, є безпрецедентним за своїм значенням для ізраїльської безпеки.
"Я попрошу Конгрес і далі спрямовувати зброю Україні, щоб Україна могла зупинити жорстокість Путіна", – додав він.
Контекст:
9 жовтня The Wall Street Journal повідомила, що сенатори США від Демократичної та Республіканської партій протягом найближчих тижнів хочуть ухвалити річний пакет допомоги для України в розмірі від $60 млрд до $100 млрд.
Як зазначила газета, такий пакет допомоги Україні можуть ухвалити в період із 16 жовтня (коли Сенат повернувся після канікул) до 17 листопада (дата закінчення строку дії поточного закону про тимчасові витрати).
9 жовтня сенатор від Республіканської партії США Джош Гоулі (від штату Міссурі) закликав переспрямувати американську допомогу для України в Ізраїль, який зазнав нападу бойовиків терористичної організації ХАМАС.
За даними Reuters, Байден може подати до Конгресу запит на $100 млрд допомоги для України, Ізраїлю й Тайваню.
Президент України Володимир Зеленський 20 жовтня після телефонної розмови з Байденом заявив, що Україна готова працювати разом зі США та партнерами, щоб стабілізувати ситуацію на Близькому Сході.