Рустамзаде: Росію у її нинішньому вигляді ніхто не захоче залишити. Це загроза для цивілізованого світу G

Рустамзаде зазначив, що у світу немає єдиної думки стосовно ядерного роззброєння Росії
Фото: depositphotos.com

Багато країн не хочуть, щоб Росія збереглася у нинішньому вигляді, оскільки вона становить світові ядерну загрозу. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив азербайджанський військовий аналітик Агіль Рустамзаде.

"Знаєте, це не лише ваша війна, а ось втрата Російською Федерацією небезпеки для цивілізованого світу – цього можна досягти в різні способи: перемовним процесом і, скажімо, капітуляцією РФ. Але про це говорити зарано. І це не лише площина воєнної аналітики. Тож це буде дуже складно спрогнозувати. Але однозначно Росію в її нинішньому вигляді ніхто не захоче залишити. Це загроза для цивілізованого світу", – наголосив аналітик.

Водночас він зазначив, що у світі немає єдиної думки стосовно ядерного роззброєння Росії.

"Якщо позиція англосаксів – що цю Російську Федерацію потрібно розгромити, проблему потрібно вирішити докорінно, то ось європейська політична еліта – вона думає, що попустували – нумо переговоримо, усе владнаємо. І я тому сказав, що це процеси, які складно прогнозувати, – куди ми прийдемо. Тут є ще багато його величності випадку. Тому не думаю, що хтось спрогнозує ці процеси, тривалість, імовірність. Це дуже складно", – резюмував Рустамзаде.

Рустамзаде: Якщо у травні буде наступальна операція української армії, то до кінця осені – середини зими ЗСУ вийдуть на кордони 1991 року. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

21 вересня 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальній цілісності Росії. Президент України Володимир Зеленський сказав, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.

Наприкінці жовтня міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив про можливе застосування Україною "брудної бомби" у війні проти Росії під час телефонних розмов з міністрами оборони США, Франції, Туреччини, Великобританії, Індії й Китаю. Ці заяви означають, що Росія сама готує такий удар, наголосив Зеленський.

27 жовтня під час виступу в дискусійному клубі "Валдай" Путін заявив, що Росія "ніколи не говорила" про можливе застосування своєї ядерної зброї, а "тільки натяками відповідала".

За інформацією The New York Times, високопоставлені російські військові обговорювали, коли і як Росія може застосувати тактичну ядерну зброю в Україні. Таку інформацію поширювали всередині уряду США в жовтні, повідомило видання 2 листопада. За оцінками Пентагону, в арсеналі Росії є до 2 тис. одиниць тактичної ядерної зброї, яку призначено для застосування на полях битв з метою придушення звичайних сил.

1 січня 2023 року в ефірі телемарафону представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький повідомляв, що українська розвідка постійно фіксує переміщення всіх носіїв ядерної зброї у Росії.