Санду: Коли я була прем'єркою, почала розмову щодо виведення російської армії з території Молдови G

Санду здобула більшість голосів у другому турі виборів президента Молдови
Фото: ЕРА

Як розповіла в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону колишня прем'єр-міністерка Молдови Мая Санду, вона продовжить діалог щодо виведення російських військ із території країни після вступу на посаду президента.

Усі уряди Молдови вимагали виведення російських військ із території країни. Про це колишня прем'єр-міністерка Молдови Мая Санду, яка перемогла на виборах президента, розповіла в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"У нас є російські війська на території Республіки Молдова. І ми завжди це говорили – усі уряди говорили. І, коли я була прем'єр-міністеркою, продовжила або почала цей діалог щодо і російських військ, і вивезення амуніції. У нас великий порядок денний із Російською Федерацією. Торік, коли я була прем'єр-міністеркою, ми говорили за всіма цими пунктами. По-перше, багато наших співгромадян працює в Росії, і ми зобов'язані створити гарні умови для них. Ми маємо розв’язувати проблему соціального забезпечення та пенсій для тих, хто працює в Росії. Ми почали розмову або діалог щодо вивезення озброєння і виведення російської армії з території Республіки Молдова. Усі наші уряди вимагали цю річ. І ми й далі продовжуватимемо цю розмову", – сказала вона.

Санду зазначила, що Кишинів, "попри те, що дуже багато було зроблено", не наблизився до політичного врегулювання ситуації з Придністров'ям.

"Було підписано приблизно 300 документів протягом усіх цих років. Але не зважаючи на всі ці речі, як я сказала, ми не наблизилися до того, щоб знайти політичне врегулювання цього конфлікту. І я вважаю, що одна з головних причин – це те, що в Кишиневі є люди, які робили і сьогодні роблять великі гроші на контрабанді, на корупційних схемах, які відбуваються на території Придністров'я", – додала вона.

Кандидатка у президенти Молдови Санду: Я поважаю територіальну цілісність України. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Придністров'я оголосило про суверенітет 1990 року, у зв'язку з чим між Молдовою і самопроголошеною республікою розпочався збройний конфлікт. Літом 1992-го бойові дії завершилися. Політично конфлікт досі не врегульовано.

У другому турі виборів президента Молдови, який відбувся 15 листопада 2020 року, більшість виборців віддала голоси Санду.