Санду про Придністров'я: Ми маємо зробити так, щоб люди з лівого берега Дністра побачили, що якість життя на правому березі краща
Возз'єднання Придністров'я з Молдовою мають хотіти жителі кожної зі сторін, заявила президентка Молдови Мая Санду.
Президентка Молдови Мая Санду в інтерв'ю "Німецькій хвилі", яке було опубліковано 4 січня, заявила, що підвищення рівня життя в Молдові може стати одним з інструментів відновлення територіальної цілісності країни.
"Ми хочемо продовжити заходи щодо зближення людей з обох берегів Дністра. Ми маємо зробити так, щоб люди з лівого берега Дністра в один прекрасний день побачили, що якість життя на правому березі краща. Треба, щоб усі люди захотіли розв'язання цього питання. І звісно, ми маємо боротися з контрабандою і корупцією", – підкреслила Санду.
За її словами, Молдова розцінює жителів Придністров'я, які отримали російські паспорти, як громадян своєї країни.
"Придністров'я – це громадяни Республіки Молдова. Це їхня країна. Процес буде складним щодо всіх питань, але це єдиний шлях і іншого немає. Ми маємо працювати, щоб зблизити людей і зрештою впровадити політичне рішення", – резюмувала Санду.
Санду 30 листопада 2020 року заявила, що у Придністров'ї перебуває оперативна група військ РФ, на розміщення якої не було домовленості з Молдовою. Вона запропонувала замінити російських військових на цивільну місію під егідою ОБСЄ.
У МЗС РФ заявили, що проти виведення своїх миротворців із Придністров'я.
За інформацією ТАСС, у Придністров'ї перебуває приблизно 1 тис. російських солдатів та офіцерів. Їх залучено до "миротворчої операції", вони охороняють склади, на яких зберігають понад 20 тис. тонн боєприпасів.
Придністров'я оголосило про суверенітет 1990 року, у зв'язку з чим між Молдовою і самопроголошеною республікою почався збройний конфлікт. Улітку 1992-го бойові дії завершилися. У середині 1990-х у Придністров'я було введено контингент російських миротворчих сил.
Політично конфлікту досі не врегульовано. Світова спільнота незалежності Придністров'я не визнала.