Санкції проти РФ до її можливої агресії проти України можуть допомогти мирному вирішенню ситуації – Зеленський

Санкції проти РФ можуть дати мирне вирішення конфлікту, вважає Зеленський
Фото: president.gov.ua
Санкції проти РФ можуть допомогти мирному врегулюванню конфлікту довкола України. Таку думку 19 лютого під час зустрічі з віцепрезиденткою США Камалою Гарріс на полях Мюнхенської конференції з безпеки висловив президент України Володимир Зеленський.

Захід у YouTube транслював телеканал "Україна 24".

"Перед агресією [Росії] ми розуміємо, що санкції можуть принести мирне вирішення [конфлікту]. Тому я хотів би поділитися з вами, як ми бачимо цю ситуацію і що може спрацювати: ми віримо в наші сили і в підтримку наших партнерів", – сказав Зеленський.

Він наголосив, що Україна розраховує на подальшу підтримку США.

Водночас Зеленський заявив про прихильність України до мирного та дипломатичного шляху у врегулюванні конфлікту на Донбасі.

"Це той шлях, який нам потрібен. Ми робили це останні вісім років. Це наша земля, ми розуміємо, що відбувається. Єдине, чого ми хочемо, – це повернути мир у нашу країну", – наголосив президент України.

Мюнхенську конференцію проводять щорічно з лютого 1963 року. Форум збирає у Німеччині представників світової політичної еліти, він є найбільшим у світі майданчиком, на якому обговорюють питання глобальної безпеки.

У 2022 році конференцію проводять у Мюнхені з 18-го до 20 лютого, у зв'язку з протиепідемічними заходами кількість гостей та представників ЗМІ обмежена, зазначено на сайті заходу.

ЗМІ повідомляли, що США на тлі загрози вторгнення РФ в Україну відмовляли Зеленського від поїздки до Мюнхена.

Контекст:

Росія окупувала Крим після силової блокади українських військових частин та незаконного референдуму 16 березня 2014 року. Приєднання півострова до Російської Федерації не визнають Україна і більшість країн світу. Невдовзі після цього РФ почала агресію на сході України, хоча офіційно цього не визнає.

За агресію щодо України низка країн ввела проти РФ обмежувальні заходи. Зокрема, США неодноразово вводили і розширювали санкції проти Росії. У 2014 році застосували перші санкції проти РФ через анексію Криму та російську агресію на Донбасі – деякі з них пізніше скасували, але вводили і нові. Щодо Росії також діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана із зазіханням на територіальну цілісність, незалежність та суверенітет України.

На тлі стягування Росією військ до кордону України, яке почалося у жовтні 2021 року, низка країн обговорює нові можливі санкції. Зокрема, про це заявляли Іспанія, Німеччина, США, Франція, Великобританія та інші.

Президент США Джо Байден повідомляв, що розгляне можливість введення персональних санкцій проти лідера Росії Володимира Путіна, якщо Росія вторгнеться в Україну. Прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон говорив про жорсткі економічні санкції.

Під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки Джонсон підтвердив готовність Лондона ввести санкції проти РФ у разі її вторгнення в Україну. Прем'єр Британії закликав Кремль відвести російські війська від кордону України.