Сейм Литви визнав "Вагнер" терористичною організацією
За документ одностайно проголосувало 117 членів Сейму.
В ухваленій Сеймом постанові зазначено, що "Вагнер" є терористичною організацією, а її члени й найманці становлять загрозу безпеці держави та суспільства.
Також литовський парламент рішуче засудив використання будь-яких створених за підтримки російської влади найманських груп, таких як "Вагнер", для скоєння злочинів агресії проти України.
У тексті зазначено, що від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, 24 лютого 2022 року, найманці "Вагнера" "скоюють систематичні, тяжкі злочини агресії – убивства й катування мирних жителів України, бомбові удари по житлових будинках та інших цивільних об'єктах, – які зіставні з тероризмом". Також автори документа наголосили, що "Вагнер" створив російський бізнесмен Євген Пригожин, "наближений" до президента РФ Володимира Путіна, він "є тіньовим інструментом російської влади", оскільки безоплатно отримує від уряду Росії військову техніку, а також використовує російську військову інфраструктуру, а бойовики "Вагнера" проходять підготовку в російській військовій розвідці (ГРУ).
Іншим країнам пропонують також визнати "Вагнер" терористичною організацією.
Контекст:
На боці Росії у війні проти України, окрім регулярної армії, воюють приватні військові компанії. Найвідоміша серед них – ПВК "Вагнер", у лавах якої перебувають найманці й завербовані в тюрмах ув'язнені.
За інформацією Білого дому станом на 22 грудня 2022 року, сили ПВК "Вагнер", скеровані в Україну, сягнули 50 тис. найманців, із-поміж них 10 тис. – контрактники, а ще 40 тис. – завербовані в тюрмах ув'язнені. Про це пише The Hill.
Із 50 тис. російських ув'язнених, завербованих ПВК "Вагнер" для участі у війні в Україні, залишилося лише 10 тис. осіб. Інші або загинули, або дезертирували, заявила голова благодійного фонду "Русь сидящая" Ольга Романова 21 січня 2023 року.