Сенатор США про можливе надання F-16 Україні: Коли ми воювали у В'єтнамі й Кореї, то росіяни постачали як літаки, так і пілотів противникам. Настав час відповісти
Таку думку в інтерв'ю "Європейській правді", опублікованому 21 листопада, висловив глава республіканського крила комітету з міжнародних відносин Сенату США Джим Ріш.
"Я досі хочу побачити більше підтримки [з боку США] і швидше її виділення. Я, напевно, представляю групу найрішучіших [у Конгресі США]. Зокрема, я вважаю, що важливо надати Україні винищувачі й навчити ваших пілотів, – сказав американський сенатор. – Хтось каже: "О, ні, це призведе до ескалації". Але послухайте, коли ми воювали у В'єтнамі та Кореї, то росіяни постачали як літаки, так і пілотів для наших противників! Настав час для США відповісти їм тим самим".
Ріш зазначив, що "абсолютно готовий" проголосувати за такий крок.
"Я зустрічався з українськими пілотами і вважаю, що вони можуть використовувати F-16. Так, потрібне певне навчання, але немає серйозних проблем", – вважає сенатор США.
Водночас Ріш визнав, що з цією позицією він "у меншості".
"Я не бачу підтримки більшості, яка дозволила б ухвалити таке рішення. Тому на найближчий час я раджу вам працювати над тим, щоб наступним кроком було надання більшої кількості NASAMS. Ці комплекси довели свою ефективність у закритті неба. За їхнього достанього поставчання, по суті, можна буде закрити небо, не задіявши винищувачі... Але я погоджуюся, що ми маємо надати більше. І я продовжую закликати американський уряд зробити цей крок", – резюмував сенатор США.
Контекст:
Із початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого жодна країна не повідомляла офіційно про постачання в Україну бойових літаків – ні радянського зразка, ні сучасних західних. Однак у липні цю тему почали обговорювати дуже активно.
9 вересня речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат заявляв, що Україна наразі не може отримати від західних союзників винищувачі F-16.
13 вересня Financial Times з посиланням на високопоставленого представника Пентагону написала, що США та їхні союзники обговорюють питання про доцільність надання Україні винищувачів у "середньо- й довготривалій перспективі".
У Міноборони України у вересні пояснили, чому Захід не дає Україні бойових літаків.