Сервіс Flightradar "ліг" через політ Пелосі на Тайвань: за літаком стежило понад 300 тис. людей

Імовірний візит Пелосі на Тайвань викликав ажіотаж у світі
Фото: EPA
Ресурс Flightradar24, що дає змогу відстежувати маршрути руху літаків, 2 серпня кілька разів вимикався через перевантаження і зараз знову недоступний. Як пише Bloomberg, за траєкторією руху літака спікерки Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі, яка збирається відвідати Тайвань, поки сервіс працював, стежило майже 300 тис. людей по всьому світу.

Літак Boeing C-40C ВПС США (позивний на FlightRadar24 – SPAR19) вилетів із Куала-Лумпура (Малайзія). Незважаючи на всі попередження Китаю, Пелосі, як планували, прибуде о 22.20 за місцевим часом в аеропорт "Суншань" у Тайбеї (Тайвань), де також розташована військова база. Згодом повідомляли, що рейс затримується і приземлення планують о 23.00 (17.00 за Києвом).

Bloomberg зауважує, що офіційної інформації про перебування Пелосі на борту цього літака немає.

Азійське турне Пелосі з делегацією Конгресу розпочали 31 липня. У програмі, яку її офіс опублікував 31 липня, зазначено, що поїздку присвячено взаємній "безпеці, економічному партнерству та демократичному управлінню в Індо-Тихоокеанському регіоні", вона  передбачає відвідування Сінгапуру, Малайзії, Південної Кореї та Японії.

1 серпня джерела в урядах США й Тайваню підтвердили, що речниця Палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі планує відвідування Тайваню в межах свого індо-тихоокеанського візиту.

Імовірний візит Пелосі на Тайвань призвів до загострення ситуації в регіоні. Китайські державні ЗМІ та офіційні особи неодноразово попереджали, що відвідування Тайваню американським політиком матиме наслідки. Зокрема, 2 серпня Китай розпочав військові навчання у провінції, що розташована найближче до Тайваню, вивів у морі авіаносці й підняв винищувачі.

Контекст:

Тайванем керує власна адміністрація з 1949 року, там збережено прапор і деякі інші атрибути Китайської Республіки, що існувала на материку до приходу до влади Комуністичної партії. Згідно з офіційною позицією КНР, острів вважають однією із провінцій Китаю.

Білий дім припинив дипломатичні контакти з Тайванем ще 1979 року. Однак тоді ж американський Конгрес ухвалив закон про відносини з Тайванем, згідно з яким США могли постачати туди оборонне озброєння й бути гарантом безпеки острова. Попередній президент США Дональд Трамп працював над налагодженням відносин із Тайванем, 2016 року він став першим лідером Штатів за 10 років, який поговорив із главою Тайваню.

Невдовзі після того, як у США до влади прийшов президент Джо Байден, Тайвань заявляв про велике вторгнення китайських бойових літаків на свою територію, повідомляв ВВС. Експерти вважають, що так влада Китаю хотіла перевірити рівень підтримки адміністрацією Байдена острівної держави.

Влада Китаю попередила нову адміністрацію США і Тайвань про те, що визнання Сполученими Штатами незалежності острова означатиме війну.

28 липня президент США Джо Байден і китайський лідер Сі Цзіньпін провели телефонну розмову. Вона відбулася на тлі напруги між країнами у зв'язку із поширеною у ЗМІ інформацією про ймовірний візит Пелосі на Тайвань. Тоді в Білому домі заявили, що Байден у розмові із Сі Цзіньпіном наголосив, що політика США щодо Тайваню не змінилася.