Ще один учасник зустрічі з Лукашенком у КДБ Білорусі вийшов на свободу

Салея і Колесникову заарештували 9 вересня
Фото: Виктор Бабарико / Facebook

За інформацією TUT.BY, білоруський юрист Ілля Салей, заарештований в один день з опозиціонеркою Марією Колесниковою, зараз перебуває вдома. Салей був присутнім на зустрічі із президентом Білорусі Олександром Лукашенком, яка відбулася 10 жовтня.

Адвокат білоруської опозиціонерки Марії Колесникової Ілля Салей, заарештований в один день із нею, покинув слідчий ізолятор і перебуває вдома. Про це виданню TUT.BY повідомили його сусіди, інформацію підтвердили джерела.

Очевидці розповіли, що Салей приїхав додому приблизно о 19.00 16 жовтня в супроводі батьків. Після 23.00 у квартиру приходили співробітники міліції. З'являлися вони там і сьогодні вдень. Сусіди припускають, що в такий спосіб силовики контролюють, чи вдома Ілля.

У Слідчому комітеті Білорусі повідомили, що жодної додаткової інформації для ЗМІ в цій кримінальній справі 17 жовтня не буде.

Салея заарештували 9 вересня у кримінальній справі про заклики до дій, спрямованих на шкоду зовнішній безпеці Республіки Білорусь, її суверенітету, територіальній недоторканності, національній безпеці та обороноздатності. 12 вересня йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці.

Юрист був серед учасників зустрічі із президентом Олександром Лукашенком, яка відбувалася в СІЗО КДБ 10 жовтня. Після цієї зустрічі на свободу вийшли політолог Юрій Воскресенський і троє співробітників IТ-компанії PandaDoc – Дмитро Рабцевич, Юлія Шардико і Владислав Михолап.

Колесникова заявляла, що відмовилася від розмови із президентом.

У 2020 році вона очолила штаб банкіра Віктора Бабарика (він збирався балотуватися у президенти, але його заарештували незадовго до виборів і не допустили до них). Після арешту Бабарика Колесникова разом із Веронікою Цепкало, дружиною ще одного недопущеного до виборів політика – Валерія Цепкала, увійшла до штабу опозиційної кандидатки Світлани Тихановської.

7 вересня в Мінську невідомі затримали і повезли Колесникову. Білоруські прикордонники 8 вересня розповіли, що вона проходила прикордонний контроль на українському кордоні, але потім повернулася на білоруську територію.

Соратники Колесникової Антон Родненков та Іван Кравцов, які зуміли дістатися Києва, стверджували, що вона порвала паспорт, щоб уникнути видворення з Білорусі.

9 вересня стало відомо, що Колесникову заарештували. 16 вересня Слідчий комітет Білорусі висунув їй обвинувачення в закликах до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Білорусі, вчинених із використанням ЗМІ та мережі інтернет.

У Білорусі від 9 серпня тривають масові акції протесту. Учасники демонстрацій вважають, що результати голосування на виборах президента сфальсифікували. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчили протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Лукашенко 23 вересня вшосте обійняв посаду президента. Церемонія інавгурації відбулася в Палаці незалежності в Мінську таємно. Уперше в історії Білорусі її не анонсували і не транслювали по телебаченню.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, зокрема з використанням світлошумових гранат, гумових куль і водометів. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.