Шендерович: Передвиборча кампанія Путіна дала звичну відмашку на масове падіння репутацій і псування некрологів

Шендерович: Коли на шальках терезів – нові роки безправ'я і крові, розмови про пристойний компроміс звучать смішно
Фото: Феликс Розенштейн / Gordonua.com

Компроміс із адміністрацією президента РФ Володимира Путіна для творчої еліти починався як легковажність і вульгарність, проте давно став повноцінним і важким злочином, зазначив російський письменник Віктор Шендерович.

Підтримка режиму президента Володимира Путіна представниками російської еліти є зрадою, вважає російський письменник Віктор Шендерович.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Передвиборча кампанія Путіна дала звичну відмашку на масове падіння репутацій і псування некрологів. Читати хроніку цієї оголошеної цивільної смерті жодних сил більше немає, але подітися нікуди", – зазначив письменник.

Шендерович зазначив, що заздоровні на честь президента після російської агресії на Донбасі, збитого рейсу MH17 і вбивства опозиційного політика Бориса Нємцова можна вважати співучастю у захопленні влади.

"Тема компромісу з адміністрацією в ім'я (тут іде довгий перелік художніх досягнень та іншої дрібної доцільності), яка стояла на порядку денному дискусії кілька десятиліть тому, сьогодні вже не канає: те, що у 2000 році починалося як легковажність або вульгарність, давно стало повноцінним і важким злочином: співучастю у черговому захопленні влади і підтримкою кривавого (вже без жодної іронії або гіперболи) режиму. Жодний "Ленком" (сьогоднішній тим паче) не вартує імені Марка Захарова під заздоровні слова на адресу Путіна, як мінімум після Boeing, Донбасу, вбивства Нємцова", – наголосив він.

Письменник додав, що підтримка Путіна породжує нові роки безправ'я в Росії.

"Коли йдеться про життя (тим більше життя дітей, хворих на лейкемію), набуває чинності логіка Савельїча з "Капітанської дочки": плюнути і поцілувати лиходієві ручку. Зробити це, врятувати чергові життя – і перетерпіти сеанс масового "ліберального" презирства, як терпить їх уже роки Чулпан Хаматова. Але коли на одній чаші терезів – нові роки безправ'я і крові, а на іншій – галіма доля Губернського театру, очолюваного Сергієм Безруковим (та хоч би й Александринки, очолюваної Валерієм Фокіним), – всякі розмови про пристойний компроміс звучать смішно", – заявив він.

На думку Шендеровича, підтримка Путіна є зрадою з боку еліти.

"Чи зі стокгольмським синдромом (через наявність інтелекту) чи вульгарно-щиросерда (через його відсутність), але – безумовна зрада", – підсумував він.

Президентські вибори в РФ пройдуть 18 березня 2018 року. Про плани висунення заявили чинний глава державb Путін, журналістка Ксенія Собчак, лідер КПРФ Геннадій Зюганов, лідер ЛДПР Володимир Жириновський, бізнесмен Сергій Полонський, журналістка Катерина Гордон, російський блогер нігерійського походження Самсон Шоладемі  та інші кандидати.

Опозиціонеру Олексію Навальному, який оголосив про рішення брати участь у виборах президента Росії,  не дозволили офіційно зареєструватися кандидатом через незняту судимість. Голова Центральної виборчої комісії РФ Елла Памфілова заявила, що Навальний зможе взяти участь у виборах 2018 року, тільки якщо змінять законодавство.