Східноєвропейські країни готуються до ймовірної нової хвилі українських біженців – Reuters

Країни Східної Європи готують до відкриття центри приймання українських біженців, а також поповнюють запаси продовольства
Фото: depositphotos.com

Східноєвропейські країни готуються до ймовірної нової хвилі українських біженців. Про це йдеться в опублікованому 9 листопада матеріалі Reuters.

Очікуючи на черговий наплив біженців, країни Східної Європи готують до відкриття центри приймання, а також поповнюють запаси продовольства. Зростання ймовірності такого сценарію пов'язують із наближенням зими й ударами російських окупантів по енергосистемі України.

У Reuters наголосили, що кількість українських біженців, які прямують на Захід, наприкінці весни скоротилася. Восени значного зростання їхньої кількості не відбулося, проте благодійні організації вважають, що тепер ситуація зміниться.

Зокрема, план дій уряду Словаччини передбачає ймовірний приплив до 700 тис. осіб протягом трьох місяців.

Прессекретарка Угорської реформатської церкви (неурядової організації, що працює на кордоні) Жофія Добіш-Лускі сказала, що після активізації російських бомбардувань кількість українців, які прибули на прикордонну залізничну станцію Загонь, зросла в 10 разів і становила приблизно 300–500 людей на день.

Водночас вона наголосила, що навесні щоденний показник був на рівні 1 тис. людей.

Представник мерії польського Перемишля Вітольд Волчик зазначив, що в місцевому приймальному центрі зараз перебуває лише кілька десятків людей із 4 тис., які були там навесні.

"Ми повинні підготуватися до зими, ми давно припускали, що вона може бути важкою, і ми маємо бути готовими до нової хвилі біженців", – сказав чиновник.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан заявив, що у його країні зараз перебуває 457 тис. біженців. За його словами, приблизно п'ята частина українців, які зареєструвалися для проживання у Європі, повернулися в Україну. Однак він не відкидає, що на зиму деякі з них можуть знову виїхати до європейських країн.

Контекст:

За даними ООН станом на 8 листопада, кількість українців, які виїхали за кордон країни через вторгнення РФ, становила 7,8 млн. Із них 4,7 млн набули статусу тимчасового захисту в країнах ЄС і Великобританії.

2 листопада верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді заявив, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну змусило приблизно 14 млн українців покинути свої будинки, що стало найшвидшим і наймасштабнішим переміщенням людей за останні десятиліття.